ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Родині загиблого у Чугуєві курсанта-льотчика з Вінниччини надали відповідний соціальний статус

Прочитаєте за: 2 хв. 2 Серпня 2021, 11:54

Катерина Хом’ячук – проста сільська поштарка з села Новоживотів Оратівського району Вінниччини. В авіакатастрофі під Чугуєвом вона втратила сина, який був гордістю сім’ї, майбутнім військовим льотчиком.

Якось згорьована жінка дізналася від колег по нещастю, батьків інших загиблих курсантів, що деякі з них отримали статус членів сім’ї загиблого військовослужбовця. Спробувала звернутися до органів державної влади з цього приводу і вона.

Такий статус, зокрема, передбачає для жінки достроковий вихід на пенсію у 50 років за умови наявності не менше ніж 20 років страхового стажу. Плюс – пільги на комунальні послуги та проїзд у транспорті. Звісно, сина це не поверне, і матері, яка вже виплакала очі, морально не стане набагато легше. Втім, якщо такий статус вона має отримати відповідно до закону – чому б ні?

Утім, у вінницькому районному управлінні праці і соцзахисту населення Катерині Хом’ячук відмовили в отриманні такого статусу. Відмову аргументували тим, що її син на момент загибелі не перебував у чинній армії. А в обласному військкоматі (назва установи на той час) ще їй повідомили, що такий статус вона отримала б, та є одне «але» – якби члени сім’ї перебували на утриманні військовослужбовця Максима Хом’ячука.

Звернувшись до юристів, жінка дізналася, що права родин загиблих військовослужбовців захищає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту». Чинність цього Закону поширюється на «сім’ї військовослужбовців, які померли внаслідок поранень, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків)».

Коли Катерина Хом’ячук дізналася, що інші 17 родин загиблих курсантів статус членів сім’ї загиблих військовослужбовців отримали, вона звернулася до Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової. І ось жінка отримала відповідь омбудсмена: ухвалено рішення визнати родину загиблого в авіакатастрофі на Харківщині курсанта Максима Хом’ячука членами сім’ї загиблого військовослужбовця.

16
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram