ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

П’ятеро військових медиків отримали високі нагороди за професіоналізм і милосердя

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Серпня 2021, 12:45

У Києві відбулася щорічна церемонія нагородження найкращих медичних працівників України відзнаками за професіоналізм та милосердя – «Орден Святого Пантелеймона» і «Медаль Святого Пантелеймона». Це найвищі громадські нагороди, які присуджують за значні досягнення у галузі охорони здоров’я.

Як зазначив голова Поважної ради Василь Князевич, у цьогорічному конкурсі з майже 250 кандидатів на нагороди визначено 44 номінанти. За підсумками таємного голосування, медичний «Оскар» отримали 11 найдостойніших – лікарі, медсестри, військові хірурги, педіатри, науковці й медичні заклади.

Зокрема, відзнакою «Орден Святого Пантелеймона» у номінації «Найкращий лікар» нагороджено начальника абдомінальної хірургії Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону полковника медичної служби Анатолія Ордатія.

У номінації «Найкращий медичний працівник» відзнаку «Орден Святого Пантелеймона» отримала операційна медсестра урологічного відділення клініки урології та нефрології Військово-медичного клінічного центру Південного регіону Галина Адаменко.

Номінантом на відзнаку «Орден Святого Пантелеймона» у номінації «Найкращий заклад охорони здоров’я» став Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону (м. Вінниця).

Номінантом на відзнаку «Орден Святого Пантелеймона» у номінації «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я» став начальник травматологічного відділення клініки ушкоджень Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону (м. Вінниця) підполковник медичної служби Юрій Лазаренко.

Відзнакою «Медаль Святого Пантелеймона» за перемогу в номінації «За турботу і ласку до хворого» нагороджено фельдшера, санінструктора медичної роти окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців сержанта медичної служби Людмилу Ясененко.

Номінантом на відзнаку «Медаль Святого Пантелеймона» у номінації «За лікарське мистецтво» став асистент кафедри загальної та військової хірургії ОНМедУ (м. Одеса), кандидат медичних наук, загальний хірург, учасник АТО Євген Квасьневський.

Окрім відзнак, переможці отримали грошові премії: за відзнаку «Орден Святого Пантелеймона» – по 100 тис. грн, за відзнаку «Медаль Святого Пантелеймона» – 50 тис. грн.

Номінанти на відзнаки отримали по 10 тис. грн.

Як зазначив член Поважної ради конкурсу, професор університету імені Тараса Шевченка, ексміністр оборони України (2007-2009) Юрій Єхануров, з майже 350 кандидатів важко було відібрати найкращих, адже всі мають значні здобутки.

– Дуже важко відбирати людей, але мені трохи легше, коли бачу серед номінантів представників українського війська. І без вагань голосую за них. У цьому році значна кількість таких людей отримали нагороди, стали номінантами й це дуже важливо. Суспільство визнає внесок військових медиків, я теж завжди ставився до них з великою повагою. Дуже приємно, що цього разу вони були достойно представлені, – зазначив Юрій Єхануров.

Переможець у номінації «За турботу і ласку до хворого», санітарний інструктор медичної роти окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців сержант медичної служби Людмила Ясененко наприкінці 2015 року сама прийшла до військкомату, а до військової служби працювала акушеркою Полтавського перинатального центру.

– Служу з 2016 року – спочатку 58-ма бригада, потім рік у ДШВ, згодом доєдналася до Чорних Запорожців. Служба подобається. Для мене найвища нагорода – те, що люди мене оцінили, подали мою кандидатуру на цей конкурс. А нагородою є подяка бійців, які після поранень знову стали у стрій, залишилися живими – це найважливіше, – говорить Людмила Ясененко.

Довідково. Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» – це найвища громадська нагорода, яка має професійно-фахове спрямування, присуджується за значні результати в галузі охорони здоров’я, у духовному й фізичному розвитку українського суспільства. Відзнаку вручають особам, яким притаманні високий професіоналізм, духовно-моральні якості, які досягли значних особистих результатів у галузі охорони здоров’я, благодійній і громадській діяльності.

Урочиста церемонія нагородження проходить щороку 9 серпня у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram