ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Вінниччині сім’ї померлих учасників АТО/ООС отримуватимуть матеріальну допомогу на поховання

Прочитаєте за: 2 хв. 3 Серпня 2021, 17:41

Під час чергової сесії депутати Вінницької облради затвердили важливі зміни до Порядку використання коштів обласного бюджету для здійснення почесної церемонії поховання осіб, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Відтепер, окрім «загиблих», до Порядку додали також категорію «померлих».

Як пояснив голова постійної комісії Ігор Грубеляс, таке рішення ухвалено для розширення категорії отримувачів цього виду одноразової матеріальної допомоги. З ініціативою щодо внесення правок до Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА звернулася перший заступник голови облдержадміністрації Наталя Заболотна.

— Раніше отримати одноразову матеріальну допомогу на почесну церемонію поховання могли лише сім’ї загиблих учасників АТО/ООС. І це неправильно! Участь у бойових діях прямо впливає на стан фізичного й ментального здоров’я захисників, і у нас немає жодного морального права нехтувати цим явищем! — переконана Наталя Заболотна.

Також чиновниця зазначила, що в області від початку року померли 5 військовослужбовців, однак їхні сім’ї не отримали виплату для здійснення почесної церемонії поховання.

— Сподіваюся, таких сімей буде якнайменше чи взагалі не буде. Але маємо віддати належне родинам, які втратили найдорожче, — зауважила вона.

Розмір допомоги на здійснення почесної церемонії поховання загиблих/померлих учасників АТО/ООС становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року. Нині це майже 60 тис. гривень. Право на її отримання мають дружина (чоловік), діти та батьки, які на день смерті загиблого чи померлого і на момент звернення зареєстровані й фактичного проживають у Вінницькій області.

Фото з мережі Інтернет

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram