ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей виявлено 177 одиниць озброєння, які розміщені з порушеннями ліній відведення та поза межами виділених місць зберігання – СЦКК

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Серпня 2021, 12:48

Українська сторона СЦКК повідомляє про чергові порушення щодо розміщення озброєння та військової техніки з боку збройних формувань Російської Федерації, про що йдеться у Звіті СММ ОБСЄ від 18 серпня 2021 року. Про це повідомляє пресслужба ООС.

У ході моніторингу відведення озброєння, передбаченого Меморандумом, а також Комплексом заходів і Доповненням до нього, БПЛА малого радіуса дії СММ ОБСЄ зафіксував на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей 177 одиниць озброєння, які розміщені з порушеннями ліній відведення та поза межами виділених місць зберігання (18 одиниць з порушенням лінії відведення, 56 – поза межами виділених місць зберігання та 103 перебувають в зоні безпеки).

Зокрема, на полігоні, поблизу населеного пункту Бойківське (67 км на південний схід від Донецька), з порушенням лінії відведення розміщено 6 одиниць РСЗВ БМ-21 «Град», 6 танків, 6 мінометів 2Б11 «Сани». Крім того, в зоні безпеки перебуває 15 БМП, БТР та бойових броньованих машин.

Патрулем СММ ОБСЄ на полігоні поблизу населеного пункту Мирне  (28 км на південний захід від Луганська) зафіксовано 26 одиниць танків, 12 одиниць причіпних гаубиць Д-30 «Жаба», 6 одиниць протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра», 9 одиниць ЗРК 9К35 «Стріла» та міномет 2Б11 «Сани», які перебували за межами виділених місць зберігання та 64 одиниці броньованих машин, які розміщені в зоні безпеки.

На полігоні поблизу населеного пункту Тернове (57 км на схід від Донецька) зафіксовано танк та ЗРК 9К35 «Стріла», які перебували  за межами виділених місць зберігання.

Варто наголосити, що Місія вдруге поспіль оприлюднює в Звітах інформацію щодо збільшення кількості озброєння, яке розміщено з порушенням ліній відведення та поза виділених місць зберігання. Зазначене свідчить про залучення особового складу незаконних збройних формувань на тимчасово окупованих територіях до заходів бойової підготовки ЗФ РФ, проведення бойового злагодження з послідуючою ротацією на лінії розмежування.

Дії ЗФ РФ загострюють обстановку в районі проведення ООС та демонструють небажання виконувати раніше досягнутих домовленостей.

Підрозділи Збройних Сил України знаходяться на позиціях і неухильно дотримуються зобов’язань щодо всеосяжного режиму припинення вогню, які були досягнуті в рамках Мінських домовленостей.

Читайте нас в Telegram