Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…
Україна… Почнімо з того, що країна сама собою є рекордсменом — найбільшим округом Європейського континенту, який простягається на 603 628 квадратних кілометрів. Але, крім цього, українці відомі у світі іншими рекордами. До 30-річчя Незалежності представляємо вам добірку рекордів Гіннеса та світу, встановлених славетною нацією.
Вулицю Хрещатик часто називають найкоротшою, але найширшою вулицею у світі. Її довжина лише 1,2 км, але вона надзвичайно широка.
У 2012 році Україна встановила рекорд за тривалістю музичного телемарафону національної пісні. Виключно українські композиції лунали у прямому ефірі 110 годин. Попередній такий рекорд був встановлений Італією у 2010 році у місті Пезаро — 103 години 9 хвилин 26 секунд.
Потрапило у Книгу рекордів Гіннеса й найдовше безперервне читання поетичних творів. Протягом 19 діб три тисячі студентів і викладачів Острозької академії 45 разів читали «Кобзар» Шевченка, а це 11 250 творів. Тож українці побили рекорд, що поставили у Мексиці на 19 годин.
Через п’ять років Острозька академія потрапила до Книги рекордів Гіннеса вдруге — за наймасовішу археологічну лекцію, яку прочитали для 299 студентів. Вони понад годину слухали археолога, кандидата історичних наук Богдана Прищепу.
Український Ан-225 «Мрія» — найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений конструкторським бюро імені Антонова. Ця машина з максимальною спорядженою масою 640 тонн є найважчою на планеті. Розмах крил сягає 88 метрів. Крім того, «Мрія» — найбільший у світі літак, що піднявся в повітря більше ніж один раз. У листопаді 2004 року Міжнародна федерація повітроплавання внесла Ан-225 у Книгу рекордів Гіннеса за його 240 світових рекордів.
Шестиреакторна Запорізька атомна електростанція має найбільшу загальну одиницю виробництва — 6000 МВт. Ця станція найбільша в Європі, третя за розмірами у світі.
Український легкоатлет Сергій Бубка за свою кар’єру встановив аж 35 світових рекордів.
У травні 2003 року на День Львова Василь Вірастюк встановив світовий рекорд, протягнувши п’ять трамвайних вагонів понад 10 метрів і десять скріплених між собою машин майже 20 метрів, здобувши титул «Найсильніша людина світу».
До Книги рекордів потрапив силач зі Львова Олег Скавиш, більш відомий як Олег Тягнизуб — зубами він протягнув корабель вагою у 614 тонн більше ніж на 15 метрів. Під час вручення сертифіката Книги рекордів Гіннеса Олег Скавиш знову продемонстрував свій трюк. Однак цього разу підняв зубами не корабель, а жінку.
Найсильніша жінка планети — донеччанка Ольга Лящук, яка нині живе у Києві. У Книгу рекордів Гіннеса Ольга Лящук потрапила, коли розчавила своїми стегнами три кавуни за 14 секунд. Це сталося у 2016 році. У 2018-му жінка поліпшила свій же результат. Кавуни тріснули під її натиском за 7 секунд. А ще ця атлетка може підняти будь-який зручний для цього об’єкт вагою у 200 кг чи більше, підняти і перекинути через себе кам’яну кулю вагою у 140 кг.
Спортсмен з Івано-Франківська Мирослав Федорчак виконав вправу на витривалість «згинання та розгинання в упорі лежачи на одній руці тильною частиною долоні протягом години» 780 разів. Попередній рекорд Книги рекордів Гіннеса належав канадцю Дугу Прудену, який 9 листопада 2005 року в місті Едмонтон зробив це 677 разів за 60 хвилин.
Наймолодший рекорд України, внесений у світову Книгу Гіннеса був зафіксований 8 червня цього року. Гирьовик Владислав Яровий 26 разів підкинув та спіймав гирю вагою 40 кг із зав’язаними очима.
Олег Іваненко після травми, якої зазнав ще в юності, змушений пересуватися виключно на інвалідному візку, проплив 62 кілометри Ла-Маншем за 18 годин!
2018-го у Києві до Дня Державного Прапора України у Дарницькому районі міста встановили національний рекорд України «Найдовший Державний Прапор України». Довжина прапора України сягала 2700 метрів, кожні 100 метрів символізують рік незалежності України.
У той же рік колишній президент України П. Порошенко підняв у Дніпрі найбільший стяг, який коли-небудь майорів над українським містом, — 12 на 18 метрів і вагою — 23 кг. Височить він на найвищому, 72-метровому, флагштоці.
Цього року окрема Закарпатська бригада встановила черговий рекорд, пов’язаний з державним символом. У Маріуполі українські військові розгорнули державний прапор України завдовжки 128 метрів. Участь у заході взяли понад 400 військовослужбовців — подія стала рекордом України за кількістю людей, які одночасно взяли участь у винесенні прапора.
@armyinformcomua
Бійці мобільних вогневих груп активно опановують сучасний інтерактивно-мультимедійний тир, де відпрацьовують точність ураження повітряних цілей.
Упродовж доби росіяни обстрілювали населені пункти Сенькове, Кіндрашівку, Вільхуватку Куп’янського району з артилерії, FPV-дронами, РСЗВ.
На Харківському напрямку тривають запеклі бої, росіяни для наступальних дій застосовують тактику «мясних штурмів», не використовуючи бронетехніку.
На Лиманському напрямку ситуація залишається напруженою: ворог постійно проводить атаки, зокрема піхотні штурми.
Військова контррозвідка Служби безпеки затримала в Києві агентку російської воєнної розвідки, яка готувала координати для дронової атаки рф по столиці України 1 січня 2025 року.
Міністерство оборони України опублікувало роз’яснення щодо механізму переведення у застосунку Армія+, а також щодо причин, через які можуть виникати затримки.
Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…