ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Рекордна нація: українці у книзі Гіннеса

Публікації
Прочитаєте за: 5 хв. 21 Серпня 2021, 8:00

Україна… Почнімо з того, що країна сама собою є рекордсменом — найбільшим округом Європейського континенту, який простягається на 603 628 квадратних кілометрів. Але, крім цього, українці відомі у світі іншими рекордами. До 30-річчя Незалежності представляємо вам добірку рекордів Гіннеса та світу, встановлених славетною нацією.

Хрещатик

Вулицю Хрещатик часто називають найкоротшою, але найширшою вулицею у світі. Її довжина лише 1,2 км, але вона надзвичайно широка.

Співоча нація

У 2012 році Україна встановила рекорд за тривалістю музичного телемарафону національної пісні. Виключно українські композиції лунали у прямому ефірі 110 годин. Попередній такий рекорд був встановлений Італією у 2010 році у місті Пезаро — 103 години 9 хвилин 26 секунд.

Найдовше безперервне читання та наймасовіша лекція

Потрапило у Книгу рекордів Гіннеса й найдовше безперервне читання поетичних творів. Протягом 19 діб три тисячі студентів і викладачів Острозької академії 45 разів читали «Кобзар» Шевченка, а це 11 250 творів. Тож українці побили рекорд, що поставили у Мексиці на 19 годин.

Через п’ять років Острозька академія потрапила до Книги рекордів Гіннеса вдруге — за наймасовішу археологічну лекцію, яку прочитали для 299 студентів. Вони понад годину слухали археолога, кандидата історичних наук Богдана Прищепу.

Підкорюючи небо

Український Ан-225 «Мрія» — найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений конструкторським бюро імені Антонова. Ця машина з максимальною спорядженою масою 640 тонн є найважчою на планеті. Розмах крил сягає 88 метрів. Крім того, «Мрія» — найбільший у світі літак, що піднявся в повітря більше ніж один раз. У листопаді 2004 року Міжнародна федерація повітроплавання внесла Ан-225 у Книгу рекордів Гіннеса за його 240 світових рекордів.

Запорізька АЕС

Шестиреакторна Запорізька атомна електростанція має найбільшу загальну одиницю виробництва — 6000 МВт. Ця станція найбільша в Європі, третя за розмірами у світі.

Спорт

Український легкоатлет Сергій Бубка за свою кар’єру встановив аж 35 світових рекордів.

Найсильніша людина світу

У травні 2003 року на День Львова Василь Вірастюк встановив світовий рекорд, протягнувши п’ять трамвайних вагонів понад 10 метрів і десять скріплених між собою машин майже 20 метрів, здобувши титул «Найсильніша людина світу».

Силач зі Львова

До Книги рекордів потрапив силач зі Львова Олег Скавиш, більш відомий як Олег Тягнизуб — зубами він протягнув корабель вагою у 614 тонн більше ніж на 15 метрів. Під час вручення сертифіката Книги рекордів Гіннеса Олег Скавиш знову продемонстрував свій трюк. Однак цього разу підняв зубами не корабель, а жінку.

Найсильніша жінка планети — з України

Найсильніша жінка планети — донеччанка Ольга Лящук, яка нині живе у Києві. У Книгу рекордів Гіннеса Ольга Лящук потрапила, коли розчавила своїми стегнами три кавуни за 14 секунд. Це сталося у 2016 році. У 2018-му жінка поліпшила свій же результат. Кавуни тріснули під її натиском за 7 секунд. А ще ця атлетка може підняти будь-який зручний для цього об’єкт вагою у 200 кг чи більше, підняти і перекинути через себе кам’яну кулю вагою у 140 кг.

Віджимання на одній руці

Спортсмен з Івано-Франківська Мирослав Федорчак виконав вправу на витривалість «згинання та розгинання в упорі лежачи на одній руці тильною частиною долоні протягом години» 780 разів. Попередній рекорд Книги рекордів Гіннеса належав канадцю Дугу Прудену, який 9 листопада 2005 року в місті Едмонтон зробив це 677 разів за 60 хвилин.

Максимальна тривалість жонглювання гирею 40 кг із зав’язаними очима

Наймолодший рекорд України, внесений у світову Книгу Гіннеса був зафіксований 8 червня цього року. Гирьовик Владислав Яровий 26 разів підкинув та спіймав гирю вагою 40 кг із зав’язаними очима.

Переплив Ла-Манш за 18 годин та встановив світовий рекорд

Олег Іваненко після травми, якої зазнав ще в юності, змушений пересуватися виключно на інвалідному візку, проплив 62 кілометри Ла-Маншем за 18 годин!

Прапори

2018-го у Києві до Дня Державного Прапора України у Дарницькому районі міста встановили національний рекорд України «Найдовший Державний Прапор України». Довжина прапора України сягала 2700 метрів, кожні 100 метрів символізують рік незалежності України.

У той же рік колишній президент України П. Порошенко підняв у Дніпрі найбільший стяг, який коли-небудь майорів над українським містом, — 12 на 18 метрів і вагою — 23 кг. Височить він на найвищому, 72-метровому, флагштоці.

Цього року окрема Закарпатська бригада встановила черговий рекорд, пов’язаний з державним символом. У Маріуполі українські військові розгорнули державний прапор України завдовжки 128 метрів. Участь у заході взяли понад 400 військовослужбовців — подія стала рекордом України за кількістю людей, які одночасно взяли участь у винесенні прапора.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Сучасні методи підготовки: як мобільні вогневі групи готуються до реальних бойових викликів

Сучасні методи підготовки: як мобільні вогневі групи готуються до реальних бойових викликів

Бійці мобільних вогневих груп активно опановують сучасний інтерактивно-мультимедійний тир, де відпрацьовують точність ураження повітряних цілей.

Наслідки ворожих обстрілів на Харківщині: є загиблий та поранений

Наслідки ворожих обстрілів на Харківщині: є загиблий та поранений

Упродовж доби росіяни обстрілювали населені пункти Сенькове, Кіндрашівку, Вільхуватку Куп’янського району з артилерії, FPV-дронами, РСЗВ.

ЗСУ змусили росіян відмовитись від важкої техніки на Харківщині — заступник командира 43 ОМБр

ЗСУ змусили росіян відмовитись від важкої техніки на Харківщині — заступник командира 43 ОМБр

На Харківському напрямку тривають запеклі бої, росіяни для наступальних дій застосовують тактику «мясних штурмів», не використовуючи бронетехніку.

На Лиманському напрямку росіяни використовують «живі мішені» для виявлення українських позицій

На Лиманському напрямку росіяни використовують «живі мішені» для виявлення українських позицій

На Лиманському напрямку ситуація залишається напруженою: ворог постійно проводить атаки, зокрема піхотні штурми.

Військові контррозвідники затримали безробітну, яка готувала дронову атаку росії по Києву 1 січня

Військові контррозвідники затримали безробітну, яка готувала дронову атаку росії по Києву 1 січня

Військова контррозвідка Служби безпеки затримала в Києві агентку російської воєнної розвідки, яка готувала координати для дронової атаки рф по столиці України 1 січня 2025 року.

Чому наказів на переведення через Армія+ інколи доводиться довго чекати: розʼяснення Міноборони

Чому наказів на переведення через Армія+ інколи доводиться довго чекати: розʼяснення Міноборони

Міністерство оборони України опублікувало роз’яснення щодо механізму переведення у застосунку Армія+, а також щодо причин, через які можуть виникати затримки.

ВАКАНСІЇ

Командир відділення

від 22000 до 52000 грн

Одеса

Військова частина А4055

Начальник електростанції

від 20000 до 22000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Начальник полігону

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Бойовий медик

від 20000 до 50000 грн

Полтава

Військова частина A7310

Кулеметник, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Старший водій, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ