ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Микола Лисенко й не підозрював, що його музичний твір стане… гімном РФ

Історія
Прочитаєте за: 3 хв. 18 Серпня 2021, 17:20

Росія, як відомо, — країна-фейк, яка вкрала в України її середньовічну назву, історію, чималі шматки території, упродовж понад трьох століть намагалася привласнити церкву, узурпувала також цілі культурні пласти, одним з яких є пісня.

Чимало пісень, які через багатолітній вплив ворожої пропаганди вважали російськими, насправді є українськими й часто походять з доби визвольних змагань. Росіяни зухвало цупили мелодію, а іноді навіть адаптували під себе оригінальний текст пісні.

Читайте також: Пісні України, які вкрали росіяни

Найяскравішим прикладом, мабуть, є радянська російськомовна патріотична пісня «Вставай, страна огромная!», офіційно опублікована на третій день після початку так званої Великої Вітчизняної війни. Її музична основа — забута пісня українських повстанців під назвою «Повстань, народе мій». Оригінальний текст і ноти віднайшов кілька років тому заслужений артист України Тарас Силенко.

Читайте також: Як в Радянському Союзі плагіатом займалися: патріотичний марш «Священна війна» – насправді це пісня вояків Армії УНР

Її нібито автор — композитор Олександр Алєксандров, як виявилося, знаний плагіатор. Адже поцупив в українців мелодію не тільки для пісні «Вставай, страна огромная!», а й для гімну СРСР, який у дещо видозміненому варіанті від 2000 року є гімном РФ.

Микола Лисенко

Первинно мелодія, використана Алєксандровим, написана всередині 1870-х українським композитором Миколою Лисенком і називалася «Епічний фрагмент». Схожість помітив член Національної спілки композиторів України Андрій Бондаренко. До нього звернулася викладачка Кропивницького музичного коледжу Марина Долгих. Для курсу української музичної літератури вона шукала запис «Епічного фрагмента». Композитор зізнався, що взагалі не знає цього твору, але пообіцяв поцікавитися. Незабаром він дістав ноти, сів за фортепіано і почав грати…

«Мої емоції в цей момент важко передати цензурними словами, — розповідає А. Бондаренко. — Звучав гімн СРСР!».

За його словами, «Епічний фрагмент op.20» написаний у формі рондо. При цьому епізод має дві частини і в останньому проведенні звучить лише друга його частина у динамізованому вигляді. Ось ця друга частина рефрену (див. скрін) і перероблена російським «гімнотворцем» Алєксандровим у помпезному дусі соцреалістичної епохи.

Краще один раз почути, ніж сто разів прочитати. Робіть висновок самі. Ось «Епічний фрагмент» Миколи Лисенка у виконанні пана Бондаренка за посиланням: (таймкод, 50 секунда).

Між тим «Епічний фрагмент» не виконувався в радянський час і лишається маловідомим досі. Композитор припускає, що піаністи остерігалися його з політичних міркувань. «Твір, між тим, дуже навіть концертний, віртуозний, виграшний для молодих піаністів зі спритними пальцями, ним можна блиснути на фортепіанному конкурсі», — підсумував Андрій Бондаренко.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
80 держав і чотири організації підтримали спільне комюніке про основи миру

80 держав і чотири організації підтримали спільне комюніке про основи миру

У Швейцарії 80 держав і чотири організації підтримали підсумкове комюніке Глобального саміту миру.

Володимир Зеленський розповів, коли буде другий саміт миру

Володимир Зеленський розповів, коли буде другий саміт миру

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не має часу на довготривалу роботу над тим, як прийти до миру у війні з росією. Рух до миру означає діяти швидко.

Канада надає $15 млн допомоги для реінтеграції українських дітей

Канада надає $15 млн допомоги для реінтеграції українських дітей

Канада оголосила про виділення 15 мільйонів доларів допомоги для реінтеграції українських дітей.

Сили оборони показали роботу наших дронарів на Оріхівському напрямку

Сили оборони показали роботу наших дронарів на Оріхівському напрямку

Воїни-гвардійці показали успішну роботу операторів БПЛА та FPV дронів-камікадзе, які зупинили дві спроби штурмових дій та нанесли втрати противнику в живій силі.

Спільне комюніке про основи миру: повний текст

Спільне комюніке про основи миру: повний текст

Офіс Президента України опублікував Спільне комюніке про основи миру за підсумками Саміту миру у Швейцарії, в якому взяли участь 101 держава та міжнародна організація.

У День батька Головнокомандувач ЗСУ звернувся до українських дітей

У День батька Головнокомандувач ЗСУ звернувся до українських дітей

Після початку широкомасштабної агресії свято День батька набуло особливого значення, бо тисячі українських татів вирушили на фронт і у ці хвилини цього святкового дня дають відсіч російським окупантам.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Бухгалтер (матеріальний стіл), військовослужбовець

від 23000 до 23000 грн

Дніпро

25 Окрема повітрянодесантна Січеславська Бригада

Стрілець

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО

Командир взводу спеціальних робіт, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Інспектор прикордонної служби

до 20100 грн

Рівне

Державна прикордонна служба України

Водій-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Київ

Косівський РТЦК та СП

Інспектор прикордонної служби

від 21000 до 30000 грн

Біляївка

Державна прикордонна служба України