ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Збори резервістів Дніпропетровщини: акцент на вогневу підготовку

Прочитаєте за: 3 хв. 27 Липня 2021, 11:43

Резервісти Дніпропетровської області проходять десятиденний польовий вишкіл. Близько 350 осіб прибули на полігон для поглиблення військових знань. Основна частина воїнів — Павлоградський батальйон, решта — підрозділи тероборони з Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Новомосковська й Жовтих Вод.

Специфіка подібних військових формувань полягає в їхній неоднорідності. Адже в одному колективі є як учасники бойових дій на Сході України, так і новачки. Неуніфікований склад, з одного боку, не зумовлює високої боєготовності загонів, та з іншого — сприяє швидкому навчанню початківців і засвоєнню досвіду безпосередньо від фронтовиків.

— Особовий склад регулярно тренується на тактичному полі. Що два тижні ми закріплюємо пройдену програму й відпрацьовуємо нові елементи, — говорить лейтенант Кам’янського батальйону територіальної оборони Сергій Якименко. — Також до лав підрозділу приймаємо нових контрактників, а декого відправляємо на навчання, аби підвищувати кадровий потенціал.

Кожен вишкіл має відмінності від попереднього — це дозволяє адаптувати свідомість до нових стрес-факторів та особливостей бойової обстановки.

— Заняття з інструкторами й бойовими офіцерами забезпечують уміння, які ми відточуємо у різноманітних навчальних ситуаціях. Запорука розвитку — скрупульозна робота над здобутими знаннями й пошук джерел інформації, — зазначає боєць Юрій з позивним «Укроп». — Саме тому збори тероборони сприймаємо як новий шанс на самовдосконалення.

Для проведення інструктажів виділили кілька навчальних ділянок. Кожен підрозділ прослухав лекцію від фахівців з топографії, інженерної справи, радіотехнічної підготовки, парамедицини. Поділившись на групи, резервісти відпрацювали порядок поводження зі зброєю, виконали вправи зі стрільби з АК-74, ПМ — для офіцерів, з метання навчальної гранати, а також повторили базис тактичної підготовки — стійка й пересування зі зброєю, робота у бойовій групі, відпрацювання антитерористичних дій, патрулювання, чергування на блок-постах, охорона стратегічно важливої інфраструктури.

— Перший день присвячений індивідуальній вогневій підготовці, — пояснює інструктор зі стрільби Валерій Василевський. — Другий і третій дні передбачають дії резервістів у складі відділень і взводів. У такий спосіб відбувається бойове злагодження підрозділу. Завдання отримує вже не один боєць, а група, яка виконує наказ командира уразити конкретні цілі. Відстані до мішеней — від 150 до 400 метрів.

Після стрільб усі змогли перевірити свої тактичні навички у страйкбольному герці. У товариській, але все ж суперницькій обстановці, гравці проявили лідерські й командні якості — ініціативність, взаєморозуміння, спортивний азарт і винахідливість.

— Двох бійців ми відправили тримати правий фланг, а лівим — вшістьох «зачистили» площу від противника, — з усмішкою розповідає Олександр на псевдо «Кошка». — При цьому всі наші залишилися «неушкодженими». Хай така обстановка далека від бойової, вона дозволяє згуртувати колектив і по-своєму проявити сильні сторони побратимів.

Важливо, що учасники, попри складнощі засвоєння нового для багатьох матеріалу, виявляють високий інтерес і відповідальність: усвідомлюють, що безпека країни залежить від рівня підготовки кожного її громадянина.

Фото автора

12

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram