ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Водолазна складова Sea Breeze 2021 ‒ найбільша в історії навчань

Армія і суспільство Новини Новини світу та України
Прочитаєте за: 4 хв. 2 Липня 2021, 13:34

В Одесі в рамках українсько-американських навчань Sea Breeze 2021 більш ніж 130 військових водолазів із шести країн працюють разом у одній команді. Дайвери перевіряють устаткування, готуються до занурення та передають досвід один одному.

Як зазначив начальник пошуково-рятувальної служби Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Нестеров, цього року водолазна складова є найбільшою за всю історію навчань. Зокрема, працюють військові водолази з 9 різних підрозділів шести країн. Від України залучено близько пів сотні дайверів. Серед них як представники Військово-Морських Сил ЗС України, так й інших військових формувань.

‒ Ми облаштували 5 навчальних місць. На першому займаються плануванням та проведенням суднопідйомної операції. Друге навчальне місце розташоване на базі Водолазної школи. Тут працюють представники Латвії та підрозділ із розмінування ВМС США. Вони відпрацьовують питання щодо пошуку, ідентифікації та знищення вибухонебезпечних предметів як на суші, так і під водою, зокрема, на гідротехнічних спорудах й на підводній частині корпусів кораблів. На третій позиції за тим же напрямком працюють представники Канади та Польщі. Під час роботи водолази використовують гідролокатори бокового обзору, підводні ручні сонари, різні типи спорядження, а також інтегруються в одні міжнародні водолазні правила, ‒ розповідає капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

Щодо четвертого навчального місця, то воно представлене медичною станцією, де в контейнері розташована барокамера, призначена для надання медичної допомоги дайверу  в разі виявлення професійних захворювань. П’ята навчальна точка розташована в тактичних класах Водолазної школи, де учасники навчань закріплюють теоретичну частину.

Варто зазначити, що представники всіх країн-учасниць приїхали надзвичайно підготовленими і готовими ділитися своїм досвідом із українськими колегами.

‒ Ніщо не стоїть на місці і постійно розвивається. Не виключенням є й водолазне спорядження та обладнання. Представники всіх країн привезли якісь новинки з собою. Особливо досягли в цьому напрямку гарних результатів представники Латвії. У силу свого географічного розташування ця країна й досі має проблеми з вибухонебезпечними предметами, які залишилися їм «у подарунок» ще з часів Другої світової війни, тому їхні фахівці надзвичайно підготовлені, а обладнання – сучасне. Водолазні підрозділи США привезли чимало обладнання по суднопідйому – це пили, гідравлічні інструменти, суднопідйомні понтони тощо. Також приємно здивувала Польща. Їх водолази прибули зі своїм човном та зі спорядженням по відкритій, замкнутій та напівзамкнутій схемах дихання, ‒ зауважив начальник пошуково-рятувальної служби Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

За словами офіцера, українські учасники водолазної складової поділені на 5 груп, які щоденно змінюють навчальне місце, аби кожен міг спробувати зануритися з різним обладнанням,  попрацювати з різною технікою та інструментами.

Своїми враженнями від перших днів навчання поділився польський представник лейтенант Піотр Брускі, який вперше бере участь у Sea Breeze.

‒ Останні декілька днів ми співпрацюємо з нашими колегами з інших країн, робили спуски під воду, використовували пошуковий сонар, тренувались підіймати з-під води небезпечні предмети. Під час взаємодії ми обмінювались досвідом, дивилися, що можна взяти собі на практику в майбутньому. Кожен водолазний  спеціаліст, який бере участь у навчанні, добре  підготовлений, усі чудово працюють. Завдання, які ми відпрацьовуємо, високого рівня. Для нас це перший Sea Breeze, сподіваюся, що і надалі все буде так круто, ‒ говорить Піотр Брускі.

Загалом, як зазначив Олексій Нестеров, перший тиждень –  це підготовча частина, під час якої військові водолази знайомляться між собою, відбувається їхнє злагодження, вони обговорюють правила, працюють з різним спорядженням, тобто відпрацьовують всі необхідні елементи, аби під час активної фази навчання бути готовими виконати ввідні, що надійдуть зі штабу керівництва Sea Breeze 2021.

Отже, попереду на водолазів чекає спільне завдання.

— За сценарієм, може виникнути небезпека, у разі якої є вірогідність затоплення нашого військового корабля. У рамках навчань за командою штабу сумісні водолазні підрозділи повинні бути готові знайти вибухонебезпечні предмети, ідентифікувати їх, а за необхідністю також бути готовими ліквідувати наслідки (спланувати та провести суднопідйомну операцію),  — повідомив начальник пошуково-рятувальної служби Військово-Морських Сил ЗС України капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Державний оператор тилу частково змінив постачальників харчів

Державний оператор тилу частково змінив постачальників харчів

Обсяги тих фірм, які не справилися з виконанням договорів, були передані новим постачальникам.

Ворог здійснив сім штурмів у напрямку плацдарму біля Кринок

Ворог здійснив сім штурмів у напрямку плацдарму біля Кринок

В операційній зоні Сил оборони півдня українські захисники відбили пʼять штурмів російських вйськ на Оріхівському напрямку і сім — на лівобережжі Дніпра.

Наталія Калмикова підбила підсумки тижня: Є важливі рішення в секторі безпеки та оборони держави

Наталія Калмикова підбила підсумки тижня: Є важливі рішення в секторі безпеки та оборони держави

Запровадження ґендерно чутливої мови, розширення рекрутингу і його перші результати, зміни в системі реабілітації.

Злочини рф проти нацбезпеки України: зафіксовано понад 17 тисяч випадків

Злочини рф проти нацбезпеки України: зафіксовано понад 17 тисяч випадків

З початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну Офіс Генерального прокурора задокументував 17 107 злочинів проти національної безпеки. Також зареєстровано 130 442 воєнних злочини росії.

Влучила у приміщення і не здетонувала: рятувальники на Харківщині знищили КАБ-250

Влучила у приміщення і не здетонувала: рятувальники на Харківщині знищили КАБ-250

На Харківщині піротехнічні підрозділи знешкодили 250-кілограмову керовану авіабомбу, яка не здетонувала.

Сьогодні Палата представників США голосуватиме щодо допомоги Україні

Сьогодні Палата представників США голосуватиме щодо допомоги Україні

Сьогодні, 20 квітня, Палата представників Конгресу США має проголосувати за пакет допомоги на 95 мільярдів доларів для України, Ізраїлю й інших союзників США.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Командир стрілецького взводу

Київ

Військова частина А7039

Оператор протитанкових ракетних комплексів

від 50000 до 120000 грн

Ужгород, Закарпатська область

Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Краматорськ

Старобільський РТЦК та СП

Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики

від 20000 до 75000 грн

Суми

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Механік водій, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ