ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Євросоюзі засудили видачу російських паспортів на сході України

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Липня 2021, 9:55

У Європейському Союзі занепокоєнні рішенням Москви залучити жителів окремих районів Донецької та Луганської областей до голосування на виборах у Державну Думу Російської Федерації, що порушує суверенітет України та суперечить цілям Мінських домовленостей.

Про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

«Ми засуджуємо масову видачу російських паспортів громадянам України у спрощеному та вибірковому порядку», – наголошується у заяві ЄС щодо  агресії Росії, що триває, проти України та незаконної окупації Криму.

Також Євросоюз заявив про занепокоєння з приводу постанови російського Центрвиборчкому від 20 липня, яка передбачає можливість реєстрації та голосування онлайн на виборах до Держдуми РФ 19 вересня для тих жителів Донецької та Луганської областей України, які отримали російські паспорти.

«Такі заходи порушують суверенітет України, суперечать цілям Мінських домовленостей та перешкоджають майбутньому процесу реінтеграції», – заявили в Євросоюзі.

Також було нагадано, що санкції ЄС проти Росії прив’язані до повного виконання Мінських домовленостей.

Із засудженням незаконної видачі російських паспортів на території ОРДЛО в черговий раз під час засідання Постради виступив і очільник української місії в ОБСЄ Євгеній Цимбалюк. Він назвав це «одним із найбільш грубих порушень Російською Федерацією Мінських домовленостей», які спрямовані на повне відновлення суверенітету України на тимчасово окупованих територіях сходу України. Також український посол засудив намір Москви залучити жителів ОРДЛО з незаконно виданими російськими паспортами до участі в електронному голосуванні на виборах до Держдуми Російської Федерації.

Читайте нас у Facebook
Мітки: