ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Києві розпочався тренінг із взаємодії  Збройних Сил з громадянським суспільством

Прочитаєте за: 3 хв. 20 Липня 2021, 17:45

Сьогодні, 20 липня, у Києві розпочався дводенний тренінг для тренерів за темою «Взаємодія Збройних Сил з громадянським суспільством та інші ключові напрями демократичного контролю над Збройними Силами». Захід відбувся в межах проєкту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України у сфері взаємодії з громадянським суспільством», який здійснює Організація з безпеки та співробітництва в Європі за підтримки Женевського центру управління сектором безпеки (DCAF). Участь у ньому беруть представники Міністерства оборони, Збройних Сил України та громадськості.

Координатор проєктів ОБСЄ в Україні Посол Генрік Вілладсен наголосив, що залучення громадянського суспільства є одним із показників як демократії, так і демократичного контролю. Він також поінформував, що цей проєкт одночасно фокусується на трьох напрямах:

  • у 2019 році він був зосереджений на правах та свободах військовослужбовців;
  • у 2020-му — на рівності прав та можливостей жінок і чоловіків у ЗСУ;
  • цього року — на взаємодії Збройних Сил з громадянським суспільством.

— Я переконаний, що без сильного, активного громадянського суспільства не буде ефективної та стабільної демократії, сильного політичного контролю над Збройними Силами України. Поняття «громадянське суспільство» дуже різноманітне та широке і включає не лише цивільних громадян чи активістів у сфері захисту прав людини, але також і ветеранські, волонтерські, релігійні організацій, медіа тощо, — зазначив Генрік Вілладсен.

За словами Генріка Вілладсена, цього року ОБСЄ та Міноборони планують проводити навчання тренерів, організувати регіональні семінари для військових, розробити та розповсюдити рекомендації щодо взаємодії ЗСУ з громадянським суспільством, а також посприяти оновленню курсу з військово-цивільного співробітництва.

Зі свого боку директор Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Назім Агаєв зазначив, що завдяки практичній реалізації цього проєкту буде підвищено інтерес суспільства до військової служби, зміцнення авторитету Збройних Сил України.

Відзначаючи важливість співпраці Міноборони та ОБСЄ, Назім Агаєв висловив подяку високоповажному Координатору проєктів ОБСЄ в Україні та за плідну співпрацю з оборонним відомством від імені Міністра оборони України нагородив медаллю «За сприяння Збройним Силам України».

До участі в проведенні тренінгів долучився також начальник Управління зв’язків з громадськістю ЗС України полковник Богдан Сеник.

— За відгуками медіаекспертів, Збройні Сили України, восьмий рік стримуючи збройну агресію РФ, є водночас однією з найвідкритіших для громадськості армій світу. Це, мабуть, одне з найкращих підтверджень того, наскільки важливим для нас є питання взаємодії з громадянським суспільством, — зазначив полковник Богдан Сеник.

Начальник Управління зв’язків з громадськістю ЗС України від імені Головнокомадувача Збройних Сил України привітав проведення даного заходу і вручив Генріку Вілладсену пам’ятну відзнаку.

Під час тренінгу українські та іноземні експерти поділяться з учасниками досвідом щодо питань військово-цивільної взаємодії, дотримання прав та свобод військовослужбовців, ролі громадянського суспільства в реформуванні та управлінні сектором безпеки, гендерної рівності тощо.

Головна мета проєкту — підготувати майбутніх кваліфікованих тренерів з різних гуманітарних аспектів. Передбачається, що в подальшому представники ОБСЄ спільно з учасниками тренінгу й надалі проводитимуть освітні заходи стосовно аспектів демократичного контролю для військовослужбовців  ЗС України.

 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram