ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Програма співробітництва в галузі оборонної реформи між Україною та НАТО масштабніша, ніж з будь-якою іншою країною-партнером» — Гордон Дейвіс

Прочитаєте за: 3 хв. 17 Липня 2021, 16:23

В Одесі триває форум «Ефективна промисловість для обороноздатності». Сьогодні до обговорень важливих питань долучився заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Гордон Скіп Дейвіс.

Під час свого виступу він зосередив увагу на розвитку співпраці України та НАТО у сфері оборони та наближення української оборонної промисловості до стандартів НАТО.

— Насправді  співробітництво між Україною та НАТО почалося не рік і не два тому, а близько двадцяти років тому. Ми активно співпрацюємо щодо підтримання безпеки та стабільності у євроатлантичному просторі. Програма співробітництва в галузі оборонної реформи між Україною та НАТО масштабніша, ніж з будь-якою іншою країною-партнером, і надає змогу Україні використовувати накопичений роками досвід та фахові знання країн-членів Альянсу в галузі оборонної реформи. Ми також дуже плідно співпрацюємо в науково-технологічній сфері. У практичних розробках оборонних проєктів беруть участь до 5000 науковців і інженерів, й українські фахівці також долучаються до спільних проєктів.  Загалом у нас багато можливостей у співпраці в оборонній сфері як з державними, так і приватними підприємствами, у вас великий потенціал. І ні для кого не є секретом, що нові технології  це завжди запорука підвищення обороноздатності, — зазначив Гордон Дейвіс.

За його словами, події 2014 року і агресія Росії викликали зміни у відносинах, а саме суттєве збільшення уваги, підтримки та спільних навчань. Він відмітив певні кроки, які змінили співпрацю України з Альянсом.

— Чотири роки тому, у 2017-му, ви ухвалили декілька нормативних актів, закріпивши зовнішньополітичний курс у напрямку до НАТО, визначили майбутнє членство серед пріоритетів національних інтересів країни. Також, у 2019-му, представники України офіційно звернулись до НАТО з проханням щодо приєднання країни до програми Партнерства розширених можливостей, яка передбачає розширення взаємодії між країною та блоком. А вже торік у вересні президент України Володимир Зеленський затвердив Стратегію національної безпеки України, згідно з якою членство в НАТО є стратегічним курсом України. І хочу запевнити, що прагнення України — це не співпраця в один бік. Першочерговим завданням НАТО була й буде допомога Україні щодо зміцнення демократичного цивільного контролю над Збройними Силами та підвищення рівня оперативної сумісності з військами країн НАТО. Країни Альянсу вітають прагнення України до вступу. Я бажаю успіху в імплементації всіх угод. Наша співпраця, маю надію, допоможе принести стабільність, а в майбутньому нові кроки для співробітництва, — підсумував заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Гордон Скіп Дейвіс.

Довідково.

До того, як звільнитися з позиції генерал-майора ЗС США, Гордон Скіп Дейвіс працював керівником операцій європейського командування США в Штутгарті (Німеччина) та очолював командування з перехідного режиму безпеки в Афганістані, а також був директором оперативно-розвідувального управління SHAPE в Монсі (Бельгія).

Гордон Скіп Дейвіс має великий досвід виконання оперативних та інституційних військових завдань, а також володіє глибокими знаннями та практичним досвідом у сфері міжнародної політики та оборони, насамперед у Європі. Більша частина кар’єри Скіпа була присвячена обороні НАТО та Європи, включаючи численні завдання та операції із силами США, НАТО та ООН у Європі, Африці, Близькому Сході та Центральній Азії.

Гордон Скіп Дейвіс володіє глибоким практичним досвідом та концептуальним розумінням сучасних питань оборони, а також має досвід виконавчого рівня щодо операцій, розвідки, розвитку керівників, розвитку спроможності та розробки політики. Він здобув ступінь бакалавра з ядерної фізики і ступінь магістра в галузі міжнародного бізнесу, оборони й військової історії та стратегічних досліджень.

Фото: Віталій Солоний

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook