ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Про оцінювання катерів «Айленд» і призначення Морського командування ВМС України

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Липня 2021, 14:16

Досягнення взаємосумісності підрозділів ВМС України з відповідними підрозділами об’єднаних збройних сил НАТО відбувається у рамках Процесу планування та оцінки сил і Програми перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей НАТО.

— На навчанні «Сі Бриз – 2021» патрульні катери типу «Айленд» «Слов’янськ» і «Старобільськ» проходять оцінювання як національного рівня, так і за стандартами НАТО. Вперше після прийняття цих катерів до складу ВМС України проводяться заходи з оцінювання в рамках Програми перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей НАТО. Йдеться не лише про набуття всіх спроможностей управління катером, до речі, цю підготовку екіпаж уже успішно пройшов, а й виконання завдань в умовах бойової обстановки, що, звісно, набагато складніший процес, — повідомив начальник кафедри Військово-Морських Сил Національного університету оборони України імені Івана Черняховського капітан 1 рангу Степан Яким’як.

Щодо призначення, місця й ролі Морського командування Військово-Морських Сил ЗС України у цьогорічному навчанні «Сі Бриз».

— Новий орган військового управління у складі ВМС України Морське командування було створено з метою розділення функцій генерування й застосування відповідно до стандартів НАТО та плану реформування українського флоту. Якраз під час навчання «Сі Бриз» Морське командування набуває відповідних спроможностей. Його призначення — керування застосуванням усіх складових компонентів навчання, забезпечення взаємодії та управління міжнародними, міжвидовими, міжродовими й міжвідомчими угрупованнями, — підкреслив офіцер.

Нагадаємо, що мета навчання «Сі Бриз – 2021» — набуття досвіду дій у міжнародному середовищі під час проведення операцій у складі багатонаціональних сил міжнародних операцій.

— У цьому контексті, безумовно, ці навчання є одним з головних інструментів, який наближає ВМС до стандартів НАТО й майданчиком для відпрацювання спільних практичних дій, — відзначив начальник кафедри Військово-Морських Сил Національного університету оборони України імені Івана Черняховського капітан 1 рангу Степан Яким’як.

Зазначимо, що на базі військового радіо «Армія FМ» проводився тематичний круглий стіл, який було організовано Інформаційним агентством спільно з Центральною телерадіостудією Міністерства оборони України. Тема заходу — висвітлення перебігу навчання «Сі Бриз – 2021», обговорення безпекової ситуації в Азово-Чорноморському регіоні та розвиток спроможностей ВМС України.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook