ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Наближається велике духовне свято — 1033-тя річниця Хрещення Руси-України святим Володимиром Великим

Прочитаєте за: 3 хв. 22 Липня 2021, 15:27

Ця подія є наріжним каменем нашої духовної та державної незалежності

Хрещенню Руси-України 988 року передувала майже тисячолітня історія поширення християнства у наших землях. Ця давня історія починається ще з апостольських часів, коли у І столітті слово Боже до наших предків приніс святий апостол Андрій Первозванний. Загальновідомо і про перших християн у Криму, і про перші християнські громади на іншій території нинішньої України, і про скіфську православну єпархію, глава якої був учасником Першого Вселенського собору.

Святі брати Кирило і Мефодій віднайшли у ІХ столітті на наших землях Євангеліє, «писане руськими письменами». Відоме також хрещення київського князя Оскольда разом зі своєю дружиною у 860 році, а потім — прийняття християнства бабусею Володимира Великого княгинею Ольгою… І ось у 988 році звершується справді вікопомна подія історичного значення — Русь офіційно стає християнською державою.

Що дало християнство тогочасній Київській державі?

Найперше — пізнання Богоодкровенної істини, долучення до єдиної Христової Церкви, оновлення через євангельську проповідь і таїнства, тобто міцну духовну основу для життя та розвитку. Розбудова держави на основі християнських цінностей дала Русі-Україні змогу вийти на новий рівень міжнародних стосунків, рівноправно взаємодіяти з європейським світом. У самій Київській державі поширилося просвітництво, відкрилася можливість для долучення до скарбів світової цивілізації — до книг, досягнень науки, до архітектури, монументального мистецтва, співу. На засадах милосердя й людинолюбності реформувалося право та законодавство. Позитивні зміни сталися в усіх сферах життя суспільства — як на загальнодержавному рівні, так і на рівні кожної окремої родини.

Подальша історія України лише закріпила ці надважливі аспекти творення нашої державності. А у важкі часи втрати незалежності Церква продовжувала тяглість традиції, оберігала самоідентифікацію та духовно-культурну унікальність нашого народу. Віра надихала наших предків козаків, українських просвітителів, борців за свободу до праці та звитяги заради кращого майбутнього України. Від глибини століть і до сьогодні Українська Церква засвідчила словом і ділом, що віра є міцним духовним підґрунтям для нашої незалежності та понад тисячолітнього існування нашого народу як народу християнського і європейського.

Відзначимо 1033-тю річницю Хрещення Руси-України всеукраїнською молитвою

— Усвідомлюючи, яке глибоке і славне коріння ми маємо, відзначимо 1033-тю річницю Хрещення Руси-України всеукраїнською молитвою, яка лунатиме в кожному куточку нашої незалежної України — славної спадкоємиці Київської держави, — зазначив  Митрополит Епіфаній. — На жаль, через загрозу нової хвилі пандемії цього року святкуватимуть у Києві без організації паломництва та традиційного масштабного Хресного ходу. Але вірю, що в цей важливий для нас день усі ми, попри відстань, будемо єдиними вустами дякувати Господу за всі Його благодіяння щодо нас. Ми молитимемося за справедливий мир в Україні, об’єднані любов’ю до Бога і до ближніх, до рідної Церкви і до українського народу. І нехай Господь здійснить те, про що ми просимо, на благо. Слава Ісусу Христу!

Стежте за нами в Instagram