ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Компенсація за житло військовим пенсіонерам. Чи зможуть вони її отримати?

Прочитаєте за: 2 хв. 20 Липня 2021, 15:27

Нещодавно в Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» внесено зміни, відповідно до яких військовослужбовці, які набули право на пенсію, залишаються на квартобліку й користуються правом позачергового отримання житла.

Для багатьох військових пенсіонерів це стало суттєвим покращенням їхнього соціального захисту. Утім, певна проблематика в цьому питанні залишається і крапку тут ставити зарано.

Так, Постановою Кабміну від 2 вересня 2015 року № 728 «Деякі питання забезпечення житлом військовослужбовців та інших громадян» затверджено Порядок визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їхніх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення. Цим документом визначено, що його дія поширюється на осіб, звільнених з військової служби в запас або відставку за віком, станом здоров’я та у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів. Тобто тут не зазначена категорія військових, які звільнені у зв’язку із закінченням строку контракту та мають право на пенсію.

З огляду на вищезазначене, таку грошову компенсацію неможливо отримати тим військовим пенсіонерам, хто звільнився після закінчення строку контракту, а їх наразі переважна більшість.

— Житлові комісії військових частин вже не виключатимуть військовослужбовців з квартобліку, але в разі надходження черги на грошову компенсацію, відмовлятимуть у ній на підставі вищезгаданої постанови уряду. Не впевнений, що в разі звернення військових пенсіонерів до судових органів, суди ухвалюватимуть рішення на їх користь. Водночас судовий захист є процедурою тривалою, що може обумовити фактичне порушення прав військових пенсіонерів та членів їхніх сімей у разі надходження грошових коштів. Окрім того, це потребує, як правило, і певних судових витрат. На мою думку, необхідно ініціювати внесення змін у постанову уряду, що вирішить це питання остаточно. Робити це слід саме зараз, адже практика відмови військовим з цього питання вже є, — розповів ветеран ЗСУ та  правозахисник Олександр Порва.

10
3

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram