ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Командування Повітряних Cил надало роз’яснення щодо звільнення льотного складу

Прочитаєте за: 2 хв. 20 Липня 2021, 14:25

У Командуванні Повітряних Сил ЗСУ виступили із роз’ясненням щодо звільнення льотного складу, зазначивши, що плинність кадрів цього виду українського війська завжди була і є дуже гострою проблемою видів ЗСУ, де є на озброєнні авіація.

Як інформує служба зв’язків з громадськістю Командування ПС ЗСУ, військові льотчики звільняються, або досягаючи пенсійного віку, або ж після закінчення чергового 5-річного контракту.

Командування виду озвучило основні з причин:

  • велике навантаження на льотний склад, що несе бойове чергування в системі ППО та на оперативних аеродромах в інтересах операції Об’єднаних сил;
  • надмірно велика кількість документації, яку льотчики повинні встигати вести поміж льотних змін;
  • грошове забезпечення льотного складу Збройних Сил суттєво відрізняється від зарплати пілотів інших складових сектору безпеки і оборони, що створює передумови до звільнення й переходу на службу в інші відомства на більш вигідних умовах;
  • соціальні гарантії та правовий захист льотного складу у випадку аварій та катастроф;
  • фізично та морально застарілий парк авіаційної техніки.

«Це – основні причини, але є й низка інших, які пілоти, котрі звільнились, виказали військовому керівництву через ЗМІ. Втім, прохання саме до представників мас-медіа уточнювати інформацію в офіційних джерел, не витягуючи слова з контексту задля гучних заголовків», – особливо наголосили у відомстві, агрументуючи що:

По-перше, в авіації Повітряних Сил немає льотчиків-випробувачів, про яких писали деякі інформагентства.

По-друге, представник Командування Повітряних Сил у коментарі «Донбас Реалії», заявив про те, що за два роки звільнилось близько 140 осіб льотного складу Збройних Сил. Йдеться не лише про Повітряні Сили, а й про армійську авіацію Сухопутних військ та авіацію ВМС.

Крім того, до льотного складу також відносяться члени екіпажів, такі як штурман, борт-технік, борт-радист…

«У період з 2019-го по липень 2021 року із авіаційних бригад Повітряних Сил звільнилось лише 52 військовослужбовця льотного складу», – заявили в пресслужбі Командування.

Резонансу ця тема набула через одночасне звільнення одразу п’яти молодих висококласних льотчиків-винищувачів – випускників 2016 року. У червні цього року вони відмовились підписувати наступний 5-ти річний контракт.

Звичайно – це серйозний виклик для тактичної авіації Повітряних Сил. Якщо така тенденція продовжуватиметься – це швидко призведе до суттєвого зниження бойового потенціалу винищувальної авіації.

«Наголошуємо, що Командування Повітряних Сил з року в рік подає пропозиції щодо збільшення мотивації льотного складу, збереження цінних кадрів на службі виду. Нині питання на контролі вищого військового керівництва держави. Найближчим часом очікуються дієві кроки із піднятих проблем. Йдеться як про законодавчі ініціативи, так і про зміну методів та підходів у підготовці льотного складу та виконанні завдань за призначенням», – резюмували в Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.

4
2
Стежте за нами в Instagram