ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Катери «Старобільськ» та «Слов’янськ» пройшли оцінювання за стандартами НАТО

Прочитаєте за: 2 хв. 3 Липня 2021, 16:27

У межах першої морської фази міжнародних навчань «Сі Бриз– 2021» було проведено самооцінку першого рівня патрульних катерів типу Island «Слов’янськ» та «Старобільськ» офіцерами-оцінювачами ВМС ЗС України.

Оцінка була поділена на дві фази: берегову та морську. Берегова відбувалася в пункті базування, морська – безпосередньо в морі, під час активної фази навчань.

Перший, базовий етап, мавперевірку знання особового складу своїх обов’язків, ведення документації, яка необхідна для досягнення взаємосумісності, тобто всі ті питання, які не потребують виходу в море.

Другий етап, це була вже перевірка практичних дій екіпажів у морі, під час якого катери відпрацьовували різні елементи, а саме буксирування, тактичне маневрування з катерами типу Island ВМС Грузії, надання першої невідкладної допомоги, боротьба за живучість, протидія повітряному та морському противнику тощо.

– Оцінювачі безпосередньо знаходились на борту, та мали можливість в процесі відпрацювання кожного елемента ставити питання, перевіряти дії екіпажу, – прокоментував заступник директора оцінки капітан 3 рангу Віталій Спірідонов. – Якщо говорити про стандарти НАТО, то вся документація та команди повинні відпрацьовуватись англійською.

Слід додати, що оцінка проводиться для досягнення взаємосумісності підрозділів різних країн. Тобто, наприклад, корабель може бути український, а доглядова група з будь-якої іншої країни, таким чином діючи за одними стандартами, вони досягають повного взаєморозуміння.

Післязавершенняоцінюваннявсінеобхіднідокументибудуть направлені до Об’єднаного командування ВМС НАТО (MARCOM), яке розташовано у Нортвуді, на північному заході Лондона. Після підтвердження перевірки, наступним буде вже оцінювання першого рівня під керівництвом експертної групи представників країн Альянсу.

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: