ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

50 тисяч на бізнес ветерану: від ідеї до реалізації проєкту «Власна справа 2021»

Прочитаєте за: 3 хв. 29 Липня 2021, 16:19

Цього року в Миколаєві ще 10 учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб отримали кошти з міського бюджету на відкриття власної справи.

За одноразову допомогу змагалися 17 майбутніх підприємців. Вони презентували конкурсній комісії свої бізнес-плани. Серед пропозицій – відкриття магазину екологічно чистих продуктів харчування, оздоблення масажного кабінету, діяльність творчої майстерні прокату костюмів, закупівля бджолосімей, послуги клінінгу тощо.

– Серед учасників конкурсу були дуже цікаві бізнес-проєкти. В нашому місті дуже активні та творчі люди, які прагнуть розвиватися і це є дуже гарним прикладом для інших. Адже вдала соціалізація – важливий етап у житті ветерана, – зазначив голова конкурсної комісії Анатолій Петров. – Ми провели три засідання, під час яких детально ознайомилися з кожним бізнес-планом. У результаті – члени комісії затвердили загальний рейтинговий список проєктів учасників і визначили переможців, які увійшли у першу десятку за рейтингом. Далі, на підставі рішення виконкому Миколаївської міськради про надання допомоги, між департаментом та переможцями конкурсу укладено договір про реалізацію проєкту.

Як розповів директор Миколаївського міського центру підтримки ВПО та учасників АТО Віктор Мойсеєв, область уже 2 роки поспіль виділяла кошти з бюджету на програму відкриття власної справи учасникам АТО/ООС, членам родин загиблих (померлих) та ВПО. Щороку обирали 20 найкращих проєктів.

– Учасники представляють найрізноманітніші галузі підприємництва: деревообробку, медицину, косметологію, консалтинг, бджільництво, садівництво. Міська влада побачила у їхньому прагненні розвиватися перспективи і вирішила цього року вперше виділити як пілот 500 тисяч гривень. Тобто, наразі маємо, окрім обласної, ще й міську програму, що розширює можливості для наших захисників, – повідомив Віктор Мойсеєв.

Також він зауважив: аби люди змогли представити бізнес-ідеї якнайкраще, у них є можливість попрацювати з професіоналами, які навчать прораховувати ризики, структурувати саме бажання у проєкт. Крім того, за його словами, ті, хто не потрапив до числа переможців, не залишаються самі, адже фахівці Центу постійно співпрацюють з різними підприємствами, шукають грантодавців для ветеранів-підприємців.

– Ці програми важливі для ветеранів, бо мотивують починати власний бізнес, надають можливість стати фінансово незалежним, співпрацювати з місцевою владою. Я близько 3 місяців тому відкрив масажний кабінет. Уже маю постійних клієнтів, з яких третина – пільговики. Приємно, що мій проєкт увійшов до числа переможців, – говорить ветеран Роман Бойко.

Беззаперечними лідерами зі своєю бізнес-ідеєю стала родина Поздняків. Ветеран В’ячеслав та його дружина Олена – багатодітна родина, яка відкрила власну швейну майстерню. Вони взяли участь у конкурсі з проєктом «Творча майстерня прокату костюмів».

Родина Поздняків

– Любов до костюмів у мене з дитинства, подобається створювати людям свято. Під час захисту проєкту відбулося костюмоване дефіле, участь в якому взяли 16 осіб. Всі вони – мої друзі, які прийшли підтримати наш проєкт. Вони вірять в нашу справу і хочуть, щоб вона розширювалась і розвивалась. А для цього просто необхідний стартовий капітал. Тепер із фінансовою підтримкою міського бюджету ми стали на крок ближче від ідеї до бізнесу, – ділиться враженнями Олена Поздняк.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook