ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Збірна України ветеранів АТО/ООС − володарі Кубку професій 2021

Прочитаєте за: 5 хв. 11 Липня 2021, 16:23

На футбольному полі вони стали справжніми бійцями, які не дали жодного шансу своїм суперникам, вигравши усі матчі. Велика жага до перемоги, впевненість і сталевий дух допомогли збірній команді учасників АТО здобути переможне 1 місце на футбольному турнірі Кубку професій, який був організований Нотаріальною палатою України на чернігівському стадіоні «Юність». Проте, який це був шлях до перемоги, дізнавався кореспондент АрміяInform.

Дієвою реабілітацією для учасників АТО/ООС є саме футбол

Юрій Турчин до війни був професійним футболістом і водночас займався тренерською діяльністю. Певною реабілітацією для хлопців, які повертаються з війни, він бачить безпосередньо футбол.

− Через Всеукраїнське об’єднання учасників АТО «Українці Разом» ми зробили перший крок і створили лігу учасників АТО. Хочеться показати суспільству, що ми можемо поряд із захистом нашої країни дуже добре грати в футбол. Якістю своєї гри  наші хлопці відкривають історію вітчизняного ветеранського футболу. У нас є і певні труднощі, проте ми на цьому ніколи не зупиняємося і крокуємо лише вперед. На майбутнє плануємо створити вісім збірних Ліги АТО відповідно до восьми дивізіонів, які нині змагаються між собою в чемпіонаті України: Північ, Південь, Схід-1, Схід-2, Центр-1, Центр-2, Захід та Київ. Спочатку будемо грати між собою, а вже надалі обиратимемо найкращих, які і будуть грати за кордоном. Це буде етапом підготовки до другого чемпіонату Європи серед учасників бойових дій. Перші такі змагання, які проводилися серед команд Данії, Норвегії, Грузії та України, ми виграли і стали чемпіонами. Переважно все у нас  організовується на волонтерських засадах, і хотілося, аби влада, промисловці, підприємці та інші небайдужі люди за можливості нам допомагали, аби ветеранський футбол в Україні був на належному рівні, − розповів головний тренер збірної України серед учасників АТО/ООС, учасник бойових дій на Сході України Юрій Турчин.

На турнірі був створений тренерський штаб, до якого увійшли тренери-ветерани, зокрема, головний тренер збірної команди учасників бойових дій Юрій Турчин, організатори-тренери футбольних команд: «Побратим» із міста Бровари − Андрій Кривчак, «Ірпінь-АТО» з міста Ірпінь − Денис Красінський, «Ураган» із міста Суми − Євген Феденко та «Старт АТО» з Чернігова − Дмитро Тарасенко.

Організатори в інших містах і надалі створюватимуть усі умови, аби футбол серед ветеранів набирав обертів.

−  Ідея створення нашого клубу була започаткована під час засідання координаційної ради учасників АТО/ООС  задля реабілітації воїнів. Я у житті до футболу ніякого відношення не мав, однак після участі у війні на Сході України у складі повітряно-десантної бригади все змінилося. Я взяв на себе відповідальність щодо футбольної кар’єри своїх хлопців. На турнірі брали участь вісім ветеранів із мого клубу з багатьох силових структур. Деякі гравці нашої команди проходять військову службу, і їхнє керівництво дуже нам допомогло в організаційних питаннях, аби потрапити на цей турнір,− зауважив організатор-тренер футбольної команди «Побратим» із міста Бровари Андрій Кривчак.

«Лев турніру» − нагорода для ветерана, який грає з ампутацією стопи

Організатори турніру не сподівалися, що перемога буде за ветеранами, проте їхня наполегливість і морально-вольові якості вирішили долю протистояння.

−  Хлопці з моєї команди грали в цьому турнірі. Господарі з міста Чернігів прийняли нас на належному рівні. Ми зібралися з усіх куточків України, зокрема, це Київ, Суми, Ірпінь, Бровари, Десна та Чернігів. Дуже приємно, що створена ліга учасників АТО, до якої  стовідсотково увійшли лише учасники бойових дій, працює, і результатом є звичайно наше чемпіонство. Мій футболіст – Середенко Богдан, уродженець Чернігівщини, який проживає в Ірпені, отримав за підсумками чемпіонату нагороду «Лев турніру». Він єдиний футболіст із ліги учасників АТО, який після поранення дістав ампутацію стопи і навіть після цього грає у футбол, не поступаючись іншим хлопцям, − зазначив організатор-тренер футбольної команди «Ірпінь-АТО» Денис Красінський.

Перемога в  цьому турнірі воїнам дісталася дуже важко, адже вони не професійні футболісти і футбол для них є засобом реабілітації, комунікації  та відпочинку.

−  Підготовки в нас взагалі ніякої не було. Тільки зібралися і одразу почали грати. Ми зустрічалися, коли грали з інших боків в лізі учасників АТО, водночас разом ніколи не грали. Все, що змогли, ми зробили на цьому турнірі. Я свого часу шість років проходив військову службу за контрактом у реактивній артилерійській бригаді, яка дислокується у Сумах. Там ми створили свою команду ФК «Ураган» ЗСУ м. Суми, в якій грають ветерани з інших силових структур. Ми граємо в лізі АТО і минулого року стали переможцями дивізіону «Північ». Дуже прикро, що інші ветерани не змогли приїхати на турнір, адже заходи бойового чергування, наряди тощо важко відмінити, − повідомив капітан збірної команди дивізіону «Північ» ліги учасників АТО Євген Феденко.

Ветерани й надалі будуть брати участь у всіх футбольних змаганнях, на які їх будуть запрошувати, адже саме футбол дає їм можливість відчувати себе потрібними для суспільства. 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram