ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Землі військового призначення – це «смачний пиріг» для місцевих можновладців

Прочитаєте за: 3 хв. 7 Червня 2021, 11:37

У березні минулого року Верховна Рада України ухвалила довгоочікуваний закон, який має на меті запустити обіг землі. 

Не секрет, що земля є товаром та, не дивлячись на те, що триває мораторій на продаж землі, її все ж таки продають. А відтак нині йде боротьба за те, щоб у будь-який спосіб привласнити на свою користь землі військового призначення. 

Саме ці земельні ділянки частіше стають привабливим шматком «смачного пирога» для місцевих можновладців задля того, щоб нажитися, особливо під час надання дозволу на забудову будівельним компаніям. 

Однак своєчасне реагування на такі дії з боку правоохоронців позбавляє можливості «відкусити той смачний пиріг» задля своєї вигоди. 

Для прикладу, рішенням Чернівецької міської ради було відмовлено в  наданні дозволу на складання проєкту землеустрою з відведення земельної ділянки для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України. Водночас міськрада не взяла до уваги, що вказана територія ще з 1987 року належить до земель оборони і, вважаючи себе власником, зарезервувала її для потреб інших осіб – під житлову садибну забудову. Загальна вартість вказаних 1,5 га земель оборони становить майже 7 млн грн.

Рішення міськради своєчасно оскаржено до суду виконувачем обов’язків військового прокурора Чернівецького гарнізону спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону. Дослідивши наявні докази та аргументи, суд задовольнив позов та визнав рішення міськради 2019 року незаконним. Західний апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду першої інстанції та тим самим захистив державні інтереси в особі  Міноборони України на вказану земельну ділянку.

Хотілось би звернути увагу й на те, що однією із складових, яка впливає на обороноздатність нашої держави, є відчуження земель військового призначення, що має стратегічне значення. Однак мало хто на це звертає увагу, тому що власні інтереси беруть верх над державними.  

Так рішенням державної адміністрації в Чернігівській області, безпідставно, всупереч вимог діючого законодавства України (Земельного кодексу України, Закону України «Про використання земель оборони»), було  здійснено державну реєстрацію для постійного користування частини земель Міноборони України загальною площею 4,7 га, за Прилуцькою дослідною станцією Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України. 

Отже, не дослідивши в належному порядку всі правоустановчі документи, посадовцями було здійснено протиправне вилучення частини майнових активів, що належить МО України, а саме земельної ділянки, на якій знаходиться злітно-посадкова смуга військового аеродрому «Прилуки».

Реагуючи на протиправні дії чиновників, Чернігівською спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Центрального регіону в інтересах держави в особі МО України оскаржено до суду рішення щодо передачі права власності на земельну ділянку, яка входить до складу земель оборони.

Рішенням суду першої інстанції, позовні вимоги та наведені аргументи щодо незаконності передачі земель оборонного призначення, подані прокуратурою, були залишені поза увагою. 

Відтак це дало підстави оскаржити до апеляційної інстанції вказане судове рішення.

31.05.2021 року чинний апеляційний господарський суд скасував  рішення суду першої інстанції та відповідні правовстановлюючі документи. Позовні вимоги Чернігівської спеціалізованої прокуратури судом задоволено повністю. 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram