ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Євросоюз засудив Росію за поширення фальшивих наративів про Революцію Гідності та війну на сході України

Прочитаєте за: 2 хв. 3 Червня 2021, 14:56

Країни Європейського Союзу засудили Росію за спроби поширити неправдивий наратив у ООН про Революції Гідності,  і наслідки агресії РФ на сході України. 

Про це йдеться в опублікованій заяві делегацій країн Євросоюзу в ООН, повідомляє УНН.

Відзначається, що країни ЄС, США, Велика Британія, Північна Македонія, Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія, Чорногорія та Албанія, а також Республіка Молдова, Україна і Грузія закликали Росію припинити агресію, незаконну паспортизацію на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини, а також порушення прав людини в Криму.

Також повідомляється, що Росія провела в ООН неформальну зустріч за формулою Аррії, під час якої висунула свої наративи про події Революції Гідності та війну на сході України.

«Ми шкодуємо про цю навмисну спробу відвернути увагу міжнародного співтовариства від зусиль Росії щодо дестабілізації з 2014 року», – йдеться в повідомленні.

Автори заяви зазначають, що після семи років військового конфлікту, спровокованого Росією, ситуація з безпекою на сході України «продовжує залишатися важким тягарем для українського цивільного населення, що проживає в Донецьку і Луганську по обидва боки лінії зіткнення».

У заяві називають понад 13 тис. загиблих під час збройного конфлікту на сході України. Більше ніж 30 тис. поранених, а також про 3,4 млн осіб, які потребують гуманітарної допомоги. В ООН нагадали про те, що понад 1,5 мільйона українців є внутрішньо переміщеними особами.

Крім того, автори зазначають, що попри зусилля Нормандського формату, Тристоронньої контактної групи ОБСЄ та її Спеціальної моніторингової місії, ознак прогресу не спостерігається.

У заяві вказують, що видача паспортів РФ для громадян України «суперечить духу і цілям Мінських угод і є черговим посяганням на суверенітет України з боку Росії».

Євросоюз заявив про незмінну позицію і підтримку щодо суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і також знову закликав Російську Федерацію негайно припинити розпалювання конфлікту, надання фінансової і військової підтримки збройним угрупованням.

В ЄС закликали почати вести «конструктивний діалог в Нормандському форматі й Тристоронній контактній групі з метою забезпечення повного виконання Мінських угод і мирного врегулювання конфлікту».

Читайте нас у Facebook
Мітки: