ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як повертають землі військового призначення

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Червня 2021, 10:45

Відомо, що земля є товаром та, попри те, що триває мораторій на її продаж, її все ж таки продають. Отже, триває боротьба за те, щоб у будь-який спосіб привласнити на свою користь латифундії і терени різного статусу й призначення, зокрема землі оборони. Саме на такі ділянки почасти зазіхають місцеві можновладці, аби нажитися, перепродуючи їх третім особам.

Їх мало турбує, що такі землі є однією зі стратегічних складових, яка впливає на обороноздатність нашої держави. Бо чиїсь конкретно-власні інтереси беруть гору над державними.

Прикладів такого зловживання — хоч греблю гати. Приміром, представники громадської організації Товариства військових мисливців та рибалок ЗСУ, які фактично не мають жодного стосунку до української армії, всупереч встановленому законом порядку, заволоділи державним майном колишнього військово-мисливського товариства УРСР, органом управління яким, зі свого боку, є Міністерство оборони України.

Не бажаючи повертати незаконно привласнене майно МО України, представники вказаної ГО реалізовували його третім особам, передавали в довгострокову оренду з метою отримання неправомірної вигоди.

Завдяки оперативному втручанню представників МО України та правоохоронців частину таких об’єктів уже повернуто в держвласність. Адже виходячи з інтересів Збройних Сил України, саме ці об’єкти планують у подальшому використовувати для підготовки військовослужбовців, реабілітації ветеранів АТО/ООС, розміщення спецпідрозділів.

Так, до прикладу, Бучанське риболовецьке господарство, розташоване в лісовій місцевості навкруги двох озер на земельній ділянці площею 110 га, де є будівлі та споруди площею понад 800 кв. м, у квітні цього року повернуто у власність держави в особі Міноборони.

На превеликий жаль, під час повернення військових об’єктів (земель військового призначення) представники оборонного відомства стикаються із перешкоджанням сторонніх осіб, зокрема, із залученням представників влади.

Так, 17 червня 2021-го під час заходів щодо обстеження й повернення такого майна в Одеській області 20 невідомих осіб на автомобілях спробували блокувати автотранспорт і погрожували представникам Міноборони.

Згаданий напрямок роботи є одним із пріоритетних. Тому, попри різноманітні перешкоди, Міноборони і надалі вживатиме заходів з повернення майна, а особам, які перешкоджають у цьому, адекватну правову оцінку надаватимуть відповідні правоохоронні органи.

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram