ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як діяти, якщо машина «сіла» на пісок? Поради автомобілістам

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Червня 2021, 12:21

Літня пора у багатьох людей асоціюється зі спекою, відпустками та гарним настроєм. Утім, не завжди все йде гладко, надто, коли зібравши родину чи друзів, автомобілісти виїжджають на природу. Інколи, курсуючи лісовими дорогами чи полем, водіїв може спіткати велика неприємність – загрузання машини в піску.

Власне, автору цих рядків теж «пощастило» сісти днищем авто на пісок в одному з лісів Київщини. Ситуація погіршувалася ще й тим, що був відсутній мобільний зв’язок, а до найближчої дороги, де хоча б інколи проїжджали машини – кілометрів з тридцять. Допомоги чекати не було звідки. Перепробувавши різні методи, мені таки вдалося виїхати. Про них і йтиме мова далі.

Насамперед перед виїздом на пісок необхідно знизити тиск у шинах приблизно до 0,5 атмосфери. Площа контакту колеса з дорогою підвищиться і шанси загрузнути зменшаться. Слід пам’ятати, що чим нижча швидкість автівки, тим швидше можна загрузнути. Рух по піску має бути рівномірним, без гальмування і перегазовок.

Утім, якщо автомобіль таки застряг, на педаль газу краще не тиснути, адже можна закопатися ще глибше і сісти на днище.

Якщо машина застрягла, але неглибоко, варто трішки спустити шини, змочити водою пісок під усіма колесами. За рахунок зниження сипучих властивостей мокрого піску збільшиться коефіцієнт тертя і машина зможе зачепитися колесами з дорогою і виїхати. При цьому слід викопати пологий і зручний виїзд з ями.

Читайте також: Що робити, якщо закипів двигун? Поради автомобілістам

Якщо ж машина «сіла» на пісок дном, доведеться трохи попотіти. В моєму випадку поряд не було ні трактора, ні вантажівки чи позашляховика, які б вірогідно швидко впоралися із завданням.

У багажнику були старі автомобільні килимки, тому спочатку в хід пішли вони. Але колеса прожовували їх і викидали, прокручуючись. Інколи такий метод допомагає, але не в цьому конкретному випадку.

Тому довелося застосувати домкрат. Спочатку треба знайти гілку, яка б була опорою для домкрата на піщаному покритті. Сюди підійде будь-що тверде. Після цього повільно підняти один бік авто, закидати яму під колесом іншими гілками або камінням. Далі те саме слід зробити і з іншим боком машини. 

Лише після цієї процедури, не перегазовуючи, повільно й плавно вибратися з піщаного полону. Також тут важливо не зупинятися, а продовжувати рух до безпечнішої ділянки, бо є можливість загрузнути знову вже за декілька метрів. Така нехитра процедура зайняла близько години, але дозволила вибратися без сторонньої допомоги.

5
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram