ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У США розробили потужнішу альтернативу ізраїльському «Залізному куполу»

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Червня 2021, 16:22

Компанія Dynetics із США розробила мобільну систему наземного базування «Незламний щит» як альтернативу «Залізному куполу», що перебуває на озброєнні Армії оборони Ізраїлю. Вона призначена для захисту від крилатих ракет, а ще безпілотних летальних апаратів, мінометів, артилерії.

Система може діяти в діапазоні 360 градусів, а також вражати кілька цілей одночасно. Про це повідомляє «Обозреватель» із посиланням на сайт американської компанії.

Про те, який перехоплювач використовують у «Незламному щиті», розробники не повідомляють. Але все ж відомо, що пускова установка створена на базі універсальної MML (Minimum Must List).

Примітно, що для захисту від крилатих ракет на озброєнні в армії США вже є ізраїльський протиракетний комплекс «Залізний купол». Але цього року систему модернізували, і тепер вона може вражати повітряні цілі різних класів, зокрема й літакового типу. За словами фахівців, все ж «Залізний купол» вважається тимчасовим рішенням, поки компанії працюють над власними розробками.

Так, у 2020 році компанія Raytheon Missiles підписала угоду з Rafael про виробництво «Залізного купола» на території США. Відомо, що спільне підприємство випускатиме базовий варіант системи з ракетою-перехоплювачем Tamir, а також ще один з її американським аналогом — керованою ракетою Sky Hunter.

Крім того, наголошується, що американські компанії працюють над іншими можливостями для систем протиповітряної оборони. Серед них, приміром, Lockheed Martin, яка здатна створити бойовий лазер потужністю 250–300 кіловат, захищаючи об’єкти від ракет, снарядів і мінометних мін.

Читайте нас у Facebook