ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Створення рівних можливостей для жінок і чоловіків підвищує загальну спроможність структур сектору безпеки і оборони

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Червня 2021, 15:08

За дорученням заступника Міністра оборони України Ігоря Старобінського Департаментом соціального та гуманітарного забезпечення вітчизняного оборонного відомства за підтримки структури ООН «Жінки в Україні» та фінансування Уряду Швеції організовано онлайн-тренінги з розвитку потенціалу радників і радниць з гендерних питань Міністерства оборони та Збройних Сил України.

Як повідомила кореспонденту АрміяInform програмна координаторка структури ООН «Жінки в Україні» Людмила Ковальчук, головна ідея онлайн-тренінгів – підвищити знання та спроможності радників і радниць з гендерних питань структурних підрозділів Міноборони, Генштабу ЗС України, командувань видів, родів військ, сил, а також вищих військових навчальних закладів та навчальних центрів.

– Створення рівних можливостей для жінок і чоловіків в професійному зростанні підвищує загальну спроможність структур сектора безпеки і оборони. Тому Міноборони активно працює над зміцненням потенціалу та розбудовою ефективного механізму забезпечення гендерної рівності. Для її досягнення та забезпечення важливим елементом є політика гендерного інтегрування, – розповіла Людмила Ковальчук.

Навчальні онлайн-інтерактивні сесії проводились для 5 груп та мали чотири модулі підготовки. Радники та радниці з гендерних питань ознайомились з особливостями системи національного законодавства з питань гендерної політики в секторі безпеки і оборони. Вивчали міжнародний досвід, вчилися проводити гендерний аналіз та покращувати свої спроможності у виконанні обов’язків, застосовуючи в роботі нові практичні рекомендації та інструменти.

У розмові з кореспондентом АрміяInform радник з гендерних питань Командувача ВМС ЗС України полковник у відставці Олег Найда розповів про особливості запровадження гендерної рівності у різних підрозділах національного флоту.

– Забезпечення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків на флоті дасть змогу ефективно реалізувати програму управління кар’єрою військовослужбовців. Нам є чим пишатися, в нас уже проходять службу на кораблях жінки. Є жінка-старшина, яка вже стала інструктором з водолазної справи, крім того, є жінка-офіцер, яка стала командиром взводу у Водолазній школі. Ще раніше у частинах морської піхоти запроваджено посади командирів підрозділів, які успішно обіймають жінки. Наразі у Військово-морському ліцеї навчаються 13 ліцеїсток, а в Інституті ВМС Національного університету «Одеська морська академія» – 9 курсанток, серед яких є ті, що вперше обрали саме корабельні спеціальності. Крім того, дівчата успішно навчаються у Відділенні військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту, де здійснюється підготовка старшин для корабельного складу та інших частин флоту. Тобто, у майбутньому дівчата будуть служити на кораблях ВМС України, – підкреслив полковник у відставці Олег Найда.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook