ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Справа MH17 залишається для Нідерландів однією з найважливіших — Всеволод Ченцов

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Червня 2021, 8:36

П’ять країн-учасниць групи з розслідування катастрофи літака рейсу MH17 наполягають не тільки на притягненні до відповідальності винних фізичних осіб, а й Російської Федерації як держави.

Про це у програмі «На самом деле: Донбасс» телеканалу «Дом» повідомив надзвичайний і повноважний посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, інформує Укрінформ.

Він зазначив, що з 2014 року найактивніше ведуть розслідування п’ять країн: Україна, Нідерланди, Бельгія, Австралія й Малайзія, які створили спільну групу. «Вони відпрацьовували різні опції, як забезпечити притягнення до відповідальності тих, хто збив «Боїнг». Перша опція — створити спеціальний трибунал під егідою Ради безпеки ООН, була підготовлена відповідна резолюція, і вона отримала загальне схвалення. Єдина країна, яка ветувала цю резолюцію, була Російська Федерація», — розповів дипломат.

За його словами, після цього країни сконцентрувалися на двох варіантах розгляду справи: «Створення гібридного трибуналу цими п’ятьма країнами (такі прецеденти були в історії) або передача справи в національну юрисдикцію. Врешті, визначили, що під час цих переговорів буде застосовуватися національна юрисдикція Нідерландів».

Як зазначається, тема збитого «Боїнга» рейсу МН17 фігурує в кейсах кількох судових процесів. Приміром, справа розглядається Окружним судом Гааги, і його мета — встановити саме фізичних осіб, винних у трагедії.

«Але крім цього, в Нідерландах Україна переслідує Російську Федерацію як державу в Міжнародному суді ООН на підставі відповідної міжнародної Конвенції щодо запобігання фінансування тероризму», — додав Всеволод Ченцов.

«Крім того, є судовий процес у Страсбурзі, є дві справи, які були ініційовані Україною й Нідерландами, вони зараз об’єднані в одну», — продовжив посол, акцентувавши, що в Нідерландах і влада, і громадськість приділяють велику увагу цьому розслідуванню.

«Безумовно, це одне з найважливіших питань на порядку денному в Нідерландах… Це питання постійно на порядку денному і парламенту, і уряду, дуже інтенсивно ведеться міжнародне співробітництво», — констатував дипломат.

«Крім цих п’яти країн, які я вже згадав, усі країни, громадяни яких загинули в катастрофі, беруть активну участь. Зокрема, фінансова участь у розслідуванні теж забезпечується цими країнами. Тобто це — глобальні заходи щодо притягнення до відповідальності як фізичних осіб, так і Російської Федерації як держави», — резюмував Всеволод Ченцов.

Читайте нас у Facebook
Мітки: