ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Російський агітпроп: в арешті білоруського журналіста Романа Протасевича винні… західні спецслужби

Прочитаєте за: 4 хв. 3 Червня 2021, 17:49

Цього тижня прокремлівські ЗМІ продовжили спроби виправдати вимушене відхилення і посадку рейсу Ryanair у Мінську задля арешту білоруського дисидента, журналіста Романа Протасевича.

Криза жанру

Вочевидь у московських креативників – криза жанру. Прокремлівські ЗМІ, а разом з ними (немов за диригентською паличкою) й білоруські, у скандальній справі з примусовою посадкою літака, рушили старою, заїждженою колією. Так само як і з дезінформаційними кампаніями з отруєння і арешту російського опозиціонера Олексія Навального, вони заходилися заявляти, що цей кричущий акт державного піратства є провокацією проти Білорусі. Насправді, мовляв, у всьому винні… західні спецслужби! Зокрема, як повідомило литовське відділення Sputnik, ці спецслужби злили інформацію про поїздку Протасевича у Мінськ як привід для заборони польотів білоруських літаків через ЄС. Зі свого боку іспанське відділення того ж Sputnik стверджує, що метою роздмухування Ryanairgate є саботаж Мінських угод! А вірменський Sputnik переконував аудиторію, що, мовляв, Протасевич просто став тягарем для західних кураторів і «злитий», аби спровокувати санкції проти Білорусі…

Ці повідомлення народжені без жодного фактичного підтвердження, тобто є суцільними фейками, однак мають сфокусовані цілі. По-перше, вони призначають винних у злочині – жертвами, маскують зв’язок між діями білоруських (російських) органів влади та їхніми негативними наслідками для Білорусі. По-друге, зображення Романа Протасевича (зрештою, як і Олексія Навального) інструментом західних спецслужб «забирає» свободу волі конкретної людини. Ще б пак! У мізках кремлівських пропагандистів протистояння авторитарним режимам не може бути виявом індивідуальної волі, а лише зловісною «змовою Заходу». І, по-третє, поширення різних трактувань однієї події, навіть попри їхню контроверсійність, створюють димову завісу, аби заплутати допитливого читача. Цю тактику дезінформації російські ЗМІ застосовують постійно. Один з яскравих її проявів – поширення фейків про недавнє нарощування військових угруповань РФ поблизу кордонів України.

«Караул! Це – подвійні стандарти Заходу»

Ще один спосіб, до якого вдався російський агітпроп, аби вибілити Олександра Лукашенка, це – звинуватити Захід у нібито «подвійних стандартах». Каталізатором нової версії захисту «останнього диктатора» стало незаплановане приземлення через можливу загрозу безпеці на борту рейсу Ryanair з Дубліна до Кракова в Берліні 30 травня 2021 року. Вже наступного ранку прессекретар російського МЗС у Facebook розпинався: чому НАТО не зробило заяви та чому ніхто не вимагав міжнародного розслідування? Насправді випадок із посадкою літака у Берліні абсолютно відрізняється від того, що сталося в Мінську. І це цілком очевидно для людей, які не входять до кола кремлівських дезінформаторів: переадресація рейсу не була примусовою (без шоу з військовими літаками), і коли фактичної небезпеки в літаку не виявили, всі пасажири продовжили подорож.

Попри все, інцидент у Берліні широко висвітлювався, особливо на білоруському телебаченні. Репортаж щиро поділяв позицію і прессекретаря МЗС Росії, і білоруських політиків, які в один голос заявляли, що це найбільш очевидний випадок «подвійних стандартів», який демонструє Захід. В ефірі, повторювали мантру: це не просто те, що «всі це роблять», але це трапляється «весь час»!

Демонізація Романа Протасевича

Романа Протасевича кремлівські ЗМІ постійно зображують як «поганого хлопця» або «дуже поганого хлопця» – екстреміста й найманця, підозрюваного в геноциді та тероризмі, який (увага!) воював пліч-о-пліч із «неонацистами» в Україні.

І знову жодних доказів! Про це, зокрема, засвічує розслідування незалежного інформаційного ресурсу «Медуза». Але для прокремлівських ЗМІ ця брехня дає змогу вбити двох зайців: не лише дискредитувати ув’язненого білоруського дисидента, а й продовжити розповідь про «нацистську Україну».

Навколо світ ненависті

Водночас прокремлівська дезінформація про диверсію з посадкою цивільного літака й арешт білоруського журналіста має на меті не лише захистити незаконного президента Білорусі, а й продемонструвати аудиторії, як на Заході ненавидять Росію та Білорусь.

Але, висвітлюючи зустріч російського та білоруського президентів у Сочі, прокремлівські медіа вже не мусили вдаватися (і це не може не тішити) до дезінформації: «Для Білорусі Росія зараз є єдиним сусідом, куди можуть літати її літаки. Ця зустріч у Сочі має бути особливою, оскільки Білорусь опинилася в найглибшій кризі із Заходом за всю історію».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: