ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Регіон «Східного партнерства» є пріоритетним для Євросоюзу – Жозеп Боррель

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Червня 2021, 12:55

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель запевняє, що Європейський Союз вважає пріоритетним підтримку країн-учасниць «Східного партнерства».

Про це він заявив після зустрічі з міністрами закордонних справ трьох країн ‒ України, Молдови та Грузії, які вперше завітали до столиці ЄС у форматі Асоційованого тріо 24 червня у Брюсселі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Вам дуже добре відомо, що Європейський Союз надає величезного значення своїм відносинам зі східними партнерами, і ми вважаємо цей регіон пріоритетним для нашої підтримки та прихильності. І я впевнений, що сьогодні Рада Європи підтвердить цю важливість і нашу прихильність», ‒ заявив Жозеп Боррель.

Високий представник вважає, що ЄС «має пишатися тим, що наші партнери хочуть зблизитися з нами, хочуть зблизитися з Європейським Союзом і навіть приєднатися до нього».

«Занадто часто в Європейському Союзі ми приймаємо як належне те, що нам вдалося створити: зону процвітання, безпеки і можливостей для всіх. Наш Союз не ідеальний, але те, що це членство розглядається як стратегічна мета для багатьох країн ‒ це великий комплімент», ‒ упевнений він.

З огляду на це він схвалив тіснішу координацію між Грузією, Молдовою та Україною, а також їхнє прохання про посилення співпраці з ЄС.

«Найважливішим аспектом нашого «Східного партнерства» є налагодження зв’язків не тільки між Європейським Союзом і нашими країнами-партнерами, а й між ними ‒ між самими партнерами. І це добре», ‒ додав Жозеп Боррель.

Він нагадав, що у ЄС, окрім «Східного партнерства», з кожною з цих країн також є угоди про асоціацію, включаючи поглиблені й всеосяжні зони вільної торгівлі.

«Ці угоди є найбільш всеосяжними з тих, що Європейський Союз має з будь-яким іншим партнером ‒ із будь-яким із його партнерів. Вони зобов’язують нас зміцнювати нашу політичну асоціацію та економічну інтеграцію, що ми і робимо. Повне виконання цих угод є ключем до використання всіх можливостей, які вони пропонують», ‒ зазначив високий представник.

Жозеп Боррель також вважає, що зближення з ЄС потребує роботи з обох сторін.

«Ви знаєте, що в кожній із ваших країн є ключові сфери реформ, які потребують швидких, ґрунтовних і правдивих поліпшень. Ми зможемо наблизити законодавство, поглибити співпрацю і просунутися в спільній роботі тільки в тому разі, якщо ці реформи будуть повністю ухвалені й втілені в життя», ‒ наголосив він.

Читайте нас у Facebook
Мітки: