ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Профільний парламентський Комітет підтримав законопроєкт про національний спротив та відхилив про тероборону

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Червня 2021, 13:10

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, яке відбулося вчора, парламентарі розглянули конкурентні законопроєкти: «Про територіальну оборону України» (№ 4504) та «Про основи національного спротиву» (№ 5558).

Народний депутат, учасник бойових дій Андрій Шараськін, який зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про тероборону, запросив до слова представників громадськості та активістів, які брали участь в його опрацюванні. НА захист цього документа, зокрема, виступили генерал-майор запасу Сергій Кривонос (колишній заступник секретаря РНБОУ), волонтерка Анна Майборода й інші. Активісти доводили, що саме законопроєкт про тероборону спроможний згуртувати суспільство і максимально залучити його до добровольчих підрозділів ТрО. Андрій Шараськін поінформував, що група підготувала звернення на ім’я Президента України у підтримку законопроєкту, який підписало чимало громадських активістів та представників руху сприяння теробороні.

Відбулася дискусія. Опонентами пропозиції групи Андрія Шараськіна (взяти законопроєкт про тероборону за основу або ж упродовж двох тижнів доопрацювати два законопроєкти з метою їх об’єднання) виступили народні депутати Михайло Забродський та Федір Веніславський. Основними їхніми аргументами стали: недопустимість створення військових формувань поза Збройними Силами та етичне питання щодо реєстрації законопроєкту про тероборону.

Підсумок обговоренню підбило голосування: Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити проєкт Закону про територіальну оборону України (реєстр. № 4504). Це рішення підтримало 8 депутатів. Роман Костенко проголосував проти, Ірина Верещук утрималась.

Проєкт Закону про основи національного спротиву (№ 5557) та проєкт Закону про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про чисельність Збройних Сил України» щодо збільшення чисельності ЗСУ у зв’язку із ухваленням Закону України «Про основи національного спротиву» (№ 5558) (останній передбачає збільшення чисельності армії на 11 тис. осіб) представляли перший заступник секретаря РНБОУ Михайло Коваль, державний секретар Міноборони України Олександр Дублян, командувач територіальної оборони Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Анатолій Баргилевич. Представники сфери оборони звернули увагу народних депутатів на те, що цей законопроєкт цілком відповідає переходу України до всеохоплюючої оборони, що закріплено у схваленій наприкінці березня 2021 року Стратегії воєнної безпеки, а організація та ведення територіальної оборони і руху опору передбачає широке залучення громадян України до захисту держави, і тому містить чимало правових новел. (Докладно про законопроєкт читайте: Національний спротив – це можливість у найкоротші терміни дати по зубах зовнішньому та внутрішньому ворогу – Михайло Коваль)

Народні депутати під час обговорення законопроєкту про національний спротив зауважили низку питань, які потребують доопрацювання. За підсумками голосування Комітет  ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України в першому читанні взяти законопроєкти (5557 та 5558) за основу.

8
3

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram