ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Поряд із казармами у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки будують і сучасні очисні споруди

Прочитаєте за: 3 хв. 2 Червня 2021, 18:52

Тиждень тому АрміяInform розповідала про хід будівництва казарм у містечку Старичі, що на Львівщині. Такі ж типові три казарми, і теж на замовлення Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного будують у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Зокрема, у містечку «Інженерному».

Вони дуже важливі для інфраструктури військового полігону. Саме у це містечко прибуває особовий склад бригад, які повернулися після виконання бойових завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил. Щоб тут відновитися і провести бойове злагодження. Безперечно, чим кращі побутові умови, тим швидше відновляться воїни і якіснішим буде їхнє тренування.

Щодо будівництва казарм, то якщо в навчальному артилерійському полку (Старичі) будівельники вийшли на встановлення ферм, до яких кріпитимуть дах, то в містечку «Інженерному» вже накрили казарми, встановили металопластикові вікна й перейшли до внутрішніх робіт.

– Наразі виконуємо тинькувальні, сантехнічні роботи й закінчуємо все, що пов’язано з електрикою. Все виконуємо з якісних матеріалів. У подальших планах залиття стяжок і малярні роботи. Вже у червні маємо зробити доброустрій довкола казарм. Все йде згідно з графіком. Фінансування надходить регулярно, тож плануємо здати об’єкт у серпні, – розповів виконроб фірми забудовника Андрій Михайлюк.

Кожна з трьох казарм розрахована на 300 осіб. За словами будівельників, тут їм буде тепло й затишно.

– Передбачені санвузли з туалетами та вмивальниками, душові кабіни, інші побутові приміщення. Утеплення робимо як стін, перекриття, так і підлоги, встановимо радіатори, які нагріватимуться від центрального опалення. А ще тут хороші енергоощадні вікна. Заплановані якісні протипожежні двері. Робимо все на совість. Плюс – регулярно нашу роботу перевіряє технагляд, – зазначив виконавець робіт Андрій Михайлюк. – Нам соромно не буде, а військові почуватимуться комфортно!

Слід зауважити, що у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки іде будівництво не тільки казарм, а й навчальних класів, спортивних споруд, їдалень і навіть нових очисних споруд!

Біля містечка «Гвардійське», де власне розміщуються курсанти й офіцери Національної академії, які виходять на табірний збір, повним ходом зводять саме такі сучасні системи очисних споруд.

– Через розширення містечка, введення нових будівель, збільшення кількості особового складу, який тут проживає, постала потреба наростити об’єми очищення стічних вод. Тому ми запроєктували, а нині монтуємо і вводимо в експлуатацію нову конструкцію очисних споруд продуктивністю 300 кубів води на добу, – розповів директор фірми-підрядника Михайло Михайловський.

Це будівництво впадає у вічі величезними резервуарами, які стирчать із землі, утворюючи, немов чудернацьке марсіанське поле з глибокими чорними дірами…

– Тільки загальний обсяг земляних робіт тут становить десь 10 тис. кубів розробки, яка пішла і на зворотну засипку. Додатково ще завеземо 5 тис. кубів землі, щоб вирівняти майданчик і обсипати споруди. Для прикладу, звичайний самоскид бере 10 кубів. Тож, тільки за травень завезли сюди 500 МАЗів землі! – говорить про масштаби будівництва Михайло Михайловський.

За його словами, це сучасні технології, які використовують у країнах Європи. Тут буде як механічне очищення стічних вод, так і біологічне. Надлишковий мул після очищення фасуватимуть у мішки і піде як добриво на поля. А очищену воду випускатимуть у природну  водойму, в якій житимуть риба й усі мікроорганізми.

– Раніше ми використовували, споруджуючи такі об’єкти, залізобетон, який має недоліки, зокрема корозію й інфільтрацію води. Тепер це поліетиленові засоби. Вони не старіють і дають змогу виконувати блочно-модульні конструкції, що дозволяє збільшувати продуктивність системи відповідно потреб замовника, – розповів Михайло Михайлович.

Будівництво розпочато на початку цього року. І вже наприкінці серпня очисні споруди планують ввести в експлуатацію!

Темпи розвитку інфраструктури Міжнародного центру миротворчості та безпеки вражають. Керівництво Національної академії сухопутних військ тримає руку на пульсі своєчасного завершення цих і багатьох інших об’єктів.

Фото та відео авторів

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram