ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Вінниччині завершується активна фаза весняної призовної кампанії

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Червня 2021, 14:30

Сьогодні, 10 червня, на Вінниччині завершується активна фаза весняної призовної кампанії. Сімдесят юнаків, які прибули до обласного збірного пункту, що в Козятині, ось-ось вирушать у частини. 15 осіб служитимуть у прикордонних військах, решта — у частинах Національної гвардії в Києві, Калинівці та Кривому Розі. І хоч поки вони невпевнено тупцюють біля будівлі збірного пункту, дехто вже зараз ділиться планами на підписання контракту.

— Багато призовників йшли служити разом із товаришами-односельцями, — ділиться підполковник Роман Потерлевич, офіцер сектору комплектування територіального центру комплектування. — Траплялось, що хлопець приходив сам, успішно проходив медичну комісію, а за півтора місяця очікування відправки встигав «завербувати» спочатку одного товариша, а потім ще одного. Як то кажуть, самі собі рекрутери. Потім вони всі разом просились до однієї частини, а ми завжди прислуховуємось і «палки в колеса» не ставимо.

Якщо під час минулих призовів строковиків спочатку направляли до навчальних центрів, а потім розподіляли по військових частинах, то нині концепція змінилась.

— Цього року призовники проходитимуть базову підготовку одразу у військових частинах, — прокоментував підполковник Роман Потерлевич. — Там складуть присягу, вивчатимуть особливості служби, спілкуватимуться з командиром й визначатимуться із фахом. І тільки після цього їх направлятимуть до навчальних центрів для опанування конкретної військової спеціальності. Звісно, для командирів частин таке нововведення — на руку, адже спілкуючись із людиною, простіше визначити, хто на що здатен і кому який фах найкраще підійде. Вже маємо чимало позитивних відгуків про призовників. Та й хлопцям було цікавіше, адже вони могли одразу поспілкуватись із військовослужбовцями частини.

У Вінницькому територіальному центрі комплектування пояснюють, що закрити план у 695 осіб — не було проблемою. Традиційно, охочих було більше, ніж того потребував план. Кажуть, залишився резерв у майже пів сотні хлопців, що восени підуть служити у «перших рядах».

—  Більшість хлопців — 18–19-річні юнаки, доросліших — значно менше, — додає підполковник Роман Потерлевич. — Та попри юний вік призовників, обійшлось без візитів батьків та сліз.

Деякі корективи внесла пандемія. Усі хлопці попередньо пройшли тести на COVID-19, одягнули маски, для них заздалегідь підготували рукавички та дезінфікуючі розчини.

— Відправок було більше, проводили їх меншими групками, аби уникнути великих скупчень.  Та і триповерхова споруда на збірному пункті дозволяє розмістити юнаків на відстані один від одного. На жаль, було кілька випадків захворювань на COVID-19, що не дозволило юнакам іти служити, усі вони захворіли у відпустці, тому контакту з рештою призовників не мали.

Наразі в територіальному центрі комплектування починають підготовку до осіннього призову.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram