ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Курсантів-танкістів атестують у польових умовах

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Червня 2021, 19:12

У Військовому інституті танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» тривають випускні іспити в майже ста курсантів п’ятих курсів інженерного профілю та фахівців РХБ захисту.

Екзаменаційну комісію очолює начальник Центрального бронетанкового управління Озброєння Командування Сил логістики ЗСУ генерал-майор Юрій Мельник.

Отже, на базі навчально-тренувального комплексу, що неподалік Харкова, триває один з основних етапів атестації курсантів-танкістів — комплексний іспит із фахової підготовки. Члени екзаменаційної комісії перевіряють не лише теоретичні знання, а й обізнаність випускників щодо роботи на штатній техніці та озброєнні.

— Питання, що виносять на екзамен, теж охоплюють елементи посадових обов’язків заступника командира роти з озброєння і командира ремонтного взводу в будь-якому підрозділі, — розповів генерал-майор Юрій Мельник. — Зазначу, що фахівці інженерного профілю мають достатній рівень теоретичних знань і добре підготовлені з практичних питань. Загалом, п’ятикурсники готові виконувати функціональні обов’язки на первинних офіцерських посадах у військах.

Під час атестації в полі майбутні лейтенанти за допомогою БРЕМ-1 евакуйовують пошкоджений танк, практично проводять ремонт та обслуговування військової техніки і озброєння в польових умовах. Також вони встановлюють мінні загородження й надають медичну допомогу пораненим.

— Вважаю, що комплексний іспит з фахової підготовки я склав вдало. Довелося пригадати все, що вивчав упродовж п’яти років. Насамперед такого результату вдалося досягти завдяки цінному досвіду, який передавав нам офіцерсько-викладацький склад. Вже менш ніж за два тижні отримаю лейтенантські погони, про які мріяв ще змалку. За розподілом служитиму на посаді заступника командира танкової роти з озброєння в одній з танкових бригад, що на Чернігівщині, — розповів старший сержант Олександр Колотушкін.

Попереду в курсантів-танкістів залишився крайній етап атестації перед випуском — захист магістерських робіт. Водночас до складання комплексного іспиту з фахової підготовки невдовзі приступлять випускники, які опановують РХБ захист.

Слід додати, що цьогоріч на отримання дипломів магістра з відзнакою претендують тринадцять майбутніх лейтенантів.

12

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram