ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кожен третій випускник Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ» має бойовий досвід

Прочитаєте за: 4 хв. 19 Червня 2021, 18:34

Стрій зі 100 молодих офіцерів у парадних одностроях Збройних Сил України  та інших силових відомств  — такий вигляд мали випускники Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». У кожного третього з них є бойові нагороди, а у п’ятьох  — ордени «За мужність».

— Позаду в хлопців залишається п’ятирічне навчання за програмою підготовки «Експлуатація та ремонт бронетанкової техніки та озброєння» і «Радіаційний, хімічний, біологічний захист та екологічна безпека військ», — каже начальник інституту полковник Олександр Серпухов. — Ми пишаємося навчальними досягненнями офіцерів харківського ґатунку. Так, 12 молодих лейтенантів отримали дипломи з відзнакою. Патріотичні настрої наших випускників просто, як кажуть, зашкалюють, бо вони вступали до навчального закладу влітку 2016-го — саме в розпал російсько-української війни.

Привітати випускників до навчального закладу прибули начальники військово-навчальних установ, командири частин Харківського гарнізону, представники місцевих органів самоврядування та інші.

На початку ж заходу присутні вшанували пам’ять усіх тих, хто в різні роки віддав своє життя за незалежність України.

Далі почесні гості долучились до вручення винуватцям урочистостей дипломів про здобуття другого ступеня вищої освіти «магістр» і нагрудних знаків випускника військово-навчального закладу.

— Гордість та радість переповнює зараз всіх педагогів та командирів Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Та попереду у випускників чимало нових службових випробувань, кожне із яких завершиться новими успіхами.  Командири частин вже чекають на ваші фахові знання і професіоналізм, які ви здобули за п’ять років навчання в Харкові. Хай же пані удача усміхається вам, всіляких гараздів вам і вашим рідним, — побажав  у вітальному слові полковник Олександр Серпухов.

Серед  випускників був і лейтенант Олександр Басалига, на грудях якого орден «За мужність» ІІІ ступеня. Високу нагороду воїн-танкіст із бойовим позивним «Кореєць» отримав за бої під Дебальцевим у 2015-му, де втратив чимало бойових друзів.

— Попереду в мене служба на Дніпропетровщині в танковому підрозділі окремої механізованої бригади  «Холодний Яр».  До навчання в Харкові я служив у Криворізькій танковій бригади. Тепер же стану «холодноярцем» і цим дуже пишаюся. Знаю, що доведеться часто виїжджати на бойові ротації з бригадою, проте до такого цікавого життя я повністю готовий. На нове місце служби поїду із харків’янкою Катериною. Незабаром же, дуже сподіваюсь, наш «танковий екіпаж» доповнить спільна дитинка, — розповів лейтенант Олександр Басалига.

А його товариш по курсу і бойовий побратим лейтенант Костянтин Царьков у складі окремої механізованої бригади імені Івана Сірка він побував майже на всіх ділянках лінії фронту. В інституті він був командиром навчальної групи, на його фронтові досягнення рівнялися інші курсанти.

— Я брав участь у російсько-українській війні з весни 2014-го до літа 2016-го, коли були найзапекліші бої з окупантами. Особливо ми не давали спокою сепаратистам під Щастям на Луганщині. Тоді ж мої товариші по підрозділу узяли в полон декілька російських спецпризначенців. Тож я знаю реальну правду про війну і, що головне, навчився у найкращих, як треба захищати Україну. Ці бойові знання я вдосконалив у Харкові і тепер із ними поїду служити на Донеччину в одну з окремих мотопіхотних бригад, — розповів лейтенант Костянтин Царьков.

За словами командування військово-навчального закладу, у трьох молодих офіцерів влітку під час відпусток заплановані весілля.

— Важко розставатися з такими славними козаками. Проте за півтора тижня в нас розпочинається вступна кампанія, і ми плануємо набрати близько 100 першокурсників. Вже на даний момент конкурс становить три абітурієнти на одне місце курсанта. Тож, у нас є можливість відібрати найкращих, — насамкінець зауважив полковник Олександр Серпухов.

12

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram