ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Enforcer: Новий легкий ПТРК для Бундесверу

Прочитаєте за: 4 хв. 9 Червня 2021, 9:38

У 2024 році в армію Німеччини – як в сухопутні війська, так і в сили спеціальних операцій – почнуть поставляти нові переносні високоточні комплекси Enforcer, повідомляє Defense Express.

Вони позиціюються як «легкий засіб ураження». Нині компанія MBDA Germany проводить випробування цього зразка зброї, який за своїм класом чимось нагадує «Мерседес» у автомобільному світу. Дорого і з особливим смаком до деталей.

Розробка нового засобу враження стала відповіддю насамперед на потребу німецьких підрозділів сил спеціального призначення (KSK) після аналізу досвіду бойових дій у Афганістані. Там у німецьких командос були відсутні відповідні засоби протидії угрупованням бойовиків і їхнім озброєнням з ефективною дальністю до 2000 м (наприклад, великокаліберним кулеметам на ворожих позиціях або на пікапах, що рухаються). При цьому, безпосередня підтримка з повітря або навісний вогонь не завжди були доступні.

Тоді була сформована потреба у високоточному засобі враження, що виходить за межі дальності штатного німецького гранатомета Wirkmittel 90 (дальність некерованим боєприпасом 1200 м, прийнятий на озброєння у 2016 році). Нова програма Бундесверу дістала назву Wirkmittel 1800+.

За результатами конкурсу  Бундесвером був обраний переможцем проєкт «легкого засобу ураження» (дослівний переклад терміну Wirkmittel) від компанії MBDA Germany.

20 грудня 2019 року Федеральне управління з питань озброєнь, інформаційних технологій і використання Бундесверу BAAINBw доручило компанії MBDA Germany виробництво і поставку 850 нових ракетних комплексів, які дістали назву Enforcer, для Бундесверу. Надходження системи у війська почнеться у 2024 році.

За задумом, переносна система з ракетою Wirkmittel має забезпечувати силам спеціального призначення вогневу перевагу у всіх типах збройних конфліктів, у миротворчих операціях, у симетричних та асиметричних сценаріях. Як повідомляється, загальну розрахункову потребу у 3100 керованих ракет Wirkmittel 1800+ передбачається покрити декількома закупівельними партіями.

Наразі триває завершальний процес випробувань. Днями пресслужба збройних сил Німеччини представила відео чергових тестових стрільб переносного високоточного комплексу Enforcer з ракетою Wirkmittel 1800+. Випробування відбулися у січні 2021 року за участю фахівців BAAINBw і його військово-технічної служби, а також співробітників компанії-виробника MBDA Germany.

Згідно з релізом, під час тестової стрільби інертною керованою ракетою були зібрані важливі системні дані для подальшої розробки системи озброєння. Наступні випробування, частина з яких також вже відбулася від січня 2021 року, скеровані на дослідження функціональності виробу, ефективність впливу на ціль, перевірку надійності детонатора, ракетних двигунів і пускового контейнера, а також захисту від електромагнітних ефектів впливу.

Щодо подробиць, то стверджувалось, що Enforcer забезпечив кілька дуже точних попадань на дальність від 1000 до 2000 м. Ці випробування підтвердили надії інженерів на головку самонаведення, яка гарантує потрапляння ракети у центр цілі. Більш детальні відомості про точність MBDA не розголошує, але оприлюднені відеоролики демонструють потрапляння у центр рухомої цілі 2×2 м на дальності 1500 м.

Уся система порівняно компактна. Маса комплексу з ТПК з прицільним пристроєм (аналогічним комплексу Wirkmittel 90) близько 12 кг. Маса самої ракети – 7 кг. Виріб призначений для точного ураження стаціонарних та рухомих цілей. MBDA подає наступні характеристики Enforcer:

  • дальність: 2000 м +;
  • принцип «вистрілив – забув»;
  • пасивна цілодобова готовність до застосування;
  • висока точність на всій дальності стрільби;
  • багатофункціональна бойова частина з багаторежимним детонатором;
  • можливість повітряного підриву БЧ;
  • придатність до стрільби з закритих приміщень;
  • обслуговування однією людиною.

MBDA Germany планує на базі Enforcer розробити нове сімейство керованих засобів враження, придатних для використання також з наземних та повітряних платформ. Ціна Enforcer не наводиться, але можна припустити, що вона відповідає рівню технологічних можливостей, що закладені у цей зразок озброєння.

Стежте за нами в Instagram