ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чи варто хвилюватися ветеранам війни в разі збільшення тарифів за комунальні послуги?

Прочитаєте за: 5 хв. 8 Червня 2021, 17:38

Та як компенсувати комуналку тим захисникам, які винаймають квартиру?

В Україні з 1 травня запровадили річні тарифи на газ, і всіх споживачів автоматично перевели на базовий річний контракт із постачальниками газу. Постачальники вже оприлюднили ціни на природний газ, який надаватимуть у межах базової річної пропозиції, і в них усіх вони є вищими за попередню ціну (колишня ціна 6,99 грн за кубометр газу).

Ба більше, відтепер у різних регіонах ціна за газ та його транспортування буде різною. Наприклад, найдорожчий газ пропонує херсонська компанія — 13,5 гривні за кубометр. Плюс потрібно додати ще від 2 до 2,5 гривні за доставку. Як стверджують вітчизняні експерти, зростає ціна за газ — слід очікувати і збільшення тарифів за опалення в опалювальному сезоні, який стартує восени. Крім того, у цьому році після 1 липня можливе й підняття тарифів за електроенергію. Адже чинний тариф у розмірі 1,68 гривні за кіловат-годину діятиме лише до кінця червня.

Чи варто хвилюватися з цього приводу таким пільговим категоріям, як учасники бойових дій, та як функціонує механізм відшкодування за оплату комунальних послуг не за місцем реєстрації, а за адресою фактичного проживання. Адже багато хто з ветеранів війни не має власного житла, живе в орендованій квартирі й досі не знає, як реалізувати право на монетизацію пільг. Нагадаємо, ще в жовтні 2019-го введено в дію механізм нарахування пільг за житлово-комунальні послуги як у готівковій, так і безготівковій формі. Як правильно діяти в таких ситуаціях, дізнавався кореспондент АрміяInform.

Зростають тарифи на комунальні послуги автоматично збільшується розмір відшкодування пільги учасникам бойових дій

Як повідомили журналісту АрміяInform у відділі персоніфікованого обліку пільговиків Управління соціального захисту населення Солом’янської районної в місті Києві держадміністрації, учасникам бойових дій, як і іншим пільговим категорія, не варто хвилюватися. Нарахування відбуваються в автоматичному режимі, нікуди звертатися не потрібно. Зміни тарифів закладені у програмному забезпеченні. Коли ціни піднімаються — розмір пільги одразу зростає. Тому пільговикам повторно звертатися до управління праці й соціального захисту населення, а тим більше надавати платіжки чи переписувати заяви, не потрібно.

Які документи слід зібрати для оформлення відшкодування за оплату комунальних послуг не за місцем реєстрації, а за адресою фактичного проживання?

Не такий страшний чорт, як його малюють. Спочатку треба взяти довідку з органу праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Там зазначають у відомості, що заявник не користується пільгами за адресою реєстрації.

Далі потрібно звернутися в управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання і написати заяву про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Звісно, надати документи: копії паспорта, ідентифікаційного коду, посвідчення учасника бойових дій, довідки про безпосередню участь в АТО/ООС чи інший документ, що підтверджує перебування на Сході України, та квитанцій зі сплати комунальних послуг за воду, газ, опалення, електроенергію за останній місяць.

Ключовий документ, який треба взяти — акт про фактичне місце проживання пільговика та його родини. Такий документ слід брати в ЖЕКу, ОСББ чи районній раді за місцем фактичного проживання. Оформити його можна за наявності самого власника житла та, як мінімум, двох свідків, зазвичай це сусіди в будинку, де фактично проживає ветеран-пільговик.

Ще один важливий нюанс — надати реквізити карткового рахунку банку. Туди щомісяця надходитимуть кошти з відшкодування оплати комуналки учасникам бойових дій.

Важливо, що пільгами можуть користуватися й інші близькі члени сім’ї учасника бойових дій, які проживають разом з ним, зокрема дружина, неповнолітні діти й непрацездатні батьки, а також інші члени сім’ї, визначені чинним законодавством. Отже, від кількості членів родини, що користуються пільгою залежить і сума нарахування.

— Чи реально реалізувати своє право на монетизацію пільг за комунальні послуги? Цілком реально, — розповідає журналісту АрміяInform учасник бойових дій, діючий військовослужбовець Анатолій Кравець. — Нещодавно мене перевели на вищу посаду в Київ. До цього з дружиною проживав у Дніпрі, де проходив службу. Усі документи збирав кілька днів. Спочатку мене з дружиною зареєстрували на новому місці проходження служби — у Солом’янському районі столиці. Далі звернувся до управління соціального захисту населення, отримав довідку, що не користуюся пільгами за адресою реєстрації. У той же день поїхав до органу соцзахисту населення за місцем теперішнього проживання. Наразі орендую квартиру в Дніпровському районі Києва. За 15 хвилин мені докладно пояснили, які документи потрібно надати. Все зробив як належить, пільги оформлено на двох членів родини: на мене і дружину. Уже цього місяця очікую повідомлення на телефон про поповнення карткового рахунку, — каже Анатолій Кравець і розповідає, що нічого складного та страшного в процесі оформлення пільг на комуналку немає.

І наостанок, варто пам’ятати, що пільговик зобов’язаний повідомити орган праці та соціального захисту впродовж місяця про зміну умов, що впливають на виплату матеріальної допомоги для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

У разі переїзду до іншого помешкання, яке планує орендувати учасник бойових дій з родиною, процедура оформлення документів, як і механізм відшкодування оплати за житлово-комунальні послуги за фактичним місцем проживання, залишаються незмінними.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook