ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чому військовослужбовці не поспішають відпочивати в санаторіях Міноборони?

Прочитаєте за: 4 хв. 11 Червня 2021, 16:15

Розпочався активний сезон відпусток, і для багатьох військовослужбовців набуває актуальності питання вибору місця для відпочинку. Міністерство оборони запрошує військовиків, військових пенсіонерів та членів їхніх родин на оздоровлення до шістьох закладів у різних куточках України. Це санаторії «Хмільник», «Пуща-Водиця», «Трускавецький», «Приморський», «Одеський» та санаторне відділення Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону у Вінниці.

Як розповіли кореспонденту АрміяInform у Командуванні Повітряних Сил, путівок вистачає для всіх охочих у будь-який санаторій. Проте далеко не кожен військовослужбовець поспішає скористатися можливістю відпочити у відомчих санаторних закладах. Причина банальна – часткове скасування пільг і вартість путівки.

– Проблема в реалізації путівок полягає в тому, що відповідно до чинного законодавства, у 2014 році військовослужбовцям та членам їхніх родин скасовано пільги, – зауважив тво начальника медичної служби Командування Повітряних Сил ЗСУ підполковник м/с Віктор Юрець. – Якщо раніше будь-який військовик за себе мав сплатити 25% від вартості путівки, а член сім’ї – 50%, то наразі в більшості випадків йдеться про повну оплату вартості.

Ця пільга зберігається лише за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї військовика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів. Із 1 липня 2021 року – це не більше ніж 7137 грн на 1 особу. 

Тобто, у цьому році родина військовослужбовця із трьох осіб за 21 день перебування в санаторії має сплатити 47 тисяч 250 грн (вартість однієї путівки в будь-який санаторій МОУ – 15 750 грн, у санаторне відділення ВМКЦ ЦР – 15 529,50 грн). До цих витрат, звісно, додаються гроші, сплачені за проїзні квитки. Тож питання пошуку альтернативних місць відпочинку залишається актуальним уже не перший рік поспіль.

Виняток становлять учасники бойових дій, для яких путівка на санаторно-курортне лікування є безоплатною. 

– Тому й путівки за квотою УБД використовують практично повністю, – додає підполковник медслужби Віктор Юрець. – Але, на жаль, найчастіше учасники бойових дій їдуть оздоровлюватися самі, без дружини (чи чоловіка) та дітей, за яких потрібно повністю сплачувати за проживання, харчування і лікування в санаторії. Інколи це стає перешкодою для реалізації путівок.

Варто зазначити, що Повітряні Сили є кращими, за оцінкою вищого командування, у Збройних Силах щодо кількості реалізованих серед особового складу виду путівок на санаторно-курортне лікування. Так, у перший квартал цього року використано майже 70% виділених на Повітряні Сили путівок.

Нагадаємо, що:

Центральний військовий санаторій «Приморський», розташований у м. Приморськ Запорізької обл., призначений для лікування і реабілітації захворювань органів дихальної та нервової системи;

у Центральному військовому клінічному санаторії «Хмільник» лікують хвороби кістково-м’язової системи та сполучної тканини, хвороби системи кровообігу, нервової системи, хвороби шкіри та підшкірної клітковини;

Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» спеціалізується на лікуванні захворювань нирок і сечовивідних шляхів, порушення обміну речовин (кристалурії) печінки й жовчовивідних шляхів, підшлункової залози, кишківника, шлунка і дванадцятипалої кишки, ендокринної системи (цукровий діабет 1-2 типу);

У Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Пуща- Водиця» лікують захворювання серцево-судинної системи, нервової системи, системи опору та руху, проводиться реабілітація пацієнтів після інфаркту міокарда, інсульту, травм голови, хребта, верхніх та нижніх кінцівок та посттравматичного стресового розладу;

Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський» спеціалізується на проведенні медичної реабілітації й медико-психологічної реабілітації та лікуванні хвороб нервової системи, системи кровообігу, сечостатевої системи, кістково-м’язової системи та сполучної тканини, з наслідками травм та дій інших зовнішніх чинників;

 

У санаторному відділенні Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону «Вінниця» проводять реабілітацію та відновлювальне лікування хворих із захворюваннями серця та системи кровообігу, органів дихання й травлення, нервової та сечостатевої систем, а також опорно-рухового апарату.

Про алгоритм отримання санаторно-курортної путівки військовослужбовцями та працівниками ЗСУ можна дізнатися тут.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram