ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Американські морські піхотинці навчали експлуатації жорстких маломірних плавзасобів типу Wing

Прочитаєте за: 2 хв. 11 Червня 2021, 17:52

Для військовослужбовців окремих бригад морської піхоти проведено двотижневий курс підготовки інструкторів, які надалі навчатимуть особовий склад використовувати маломірні катери типу Wing. Курс проходив у Миколаєві. Українські морпіхи вивчали, як підготувати катер до виходу, правильно транспортувати, управляти та експлуатувати на воді.

— Як під час підготовки човнів, так вже й на воді, кожен член екіпажу має досконально знати свої дії, своє місце, оперативно й чітко виконувати вказівки командира групи. Наприклад, завдання рульового в тім, щоб доставити десант на берег, приховати човен і залишитися на охороні. Свої обов’язки є у кожного, хто перебуває на борту. Важливо, що після засвоєння всіх початкових елементів американські інструктори приступили до практичних тренувань на воді, — зазначив представник окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського майор Олексій Булахов.

Під час фінального заняття морські піхотинці мали скласти іспит: за відведений час підготувати човен до експлуатації. Наступним етапом стало подолання бігом трикілометрової відстані з човном на плечах та спуск його на воду. Далі — долання дистанції на воді, під час якої човен кілька разів перевертали. У цих обставинах військовим слід було швидко повернутися на борт і якнайшвидше дістатися берега.

Якщо стається перевертання човна чи хтось випав за борт під час хитавиці, відповідно до нормативів, екіпаж має до 30 секунд, щоб усі були знову на борту і продовжили виконання завдання. Варто зазначити, що кожен етап цього іспиту мав визначені дедлайни, а американські інструктори постійно перевіряли правильність виконання.

— Ми працювали з багатьма країнами щодо організації і проведення таких тренувань. Зауважимо, що в українських морпіхів дуже висока мотивація до здобуття знань і покращення професійних навичок, — відзначив сержант-комендор Деніел Мата.

Після завершення курсу військовослужбовці отримають сертифікати і готуватимуть екіпажі катерів типу Wing вже у своїх підрозділах. У майбутньому планують провести ще один такий курс, але вже ускладнений наявністю додаткового спорядження та зброї, засобів захисту, та з використанням спеціальних двигунів.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: