ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

30 відсотків Олімпійської легкоатлетичної команди України є армійськими спортсменами

Прочитаєте за: 5 хв. 10 Червня 2021, 12:37

Днями до пресцентру АрміяInform завітав тренер команди майстрів з легкої атлетики Центрального спортивного клубу ЗСУ Євген Мазур. Армійські легкоатлети виходять на фінішну пряму в підготовці до ХХХІІ Олімпійських Ігор у Токіо. Тому мова йшла про тих атлетів, які вже забронювали місце у збірній і тих, хто ще здатен поборотися за поїздку в Японію за результатами Чемпіонату України, який відбудеться у Луцьку з 18 до 20 червня.

‒ Натепер армійські легкоатлети виконали 19 олімпійських нормативів, ‒ зазначив на початку спілкування Євген Мазур. – Але говорити про остаточну кількість наших атлетів у збірній України ще зарано. Гадаю, що остаточну крапку можна поставити після змагань у Луцьку, рішення тренерської ради і рейтингу Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій.

Юлія Левченко

Наприклад, не все остаточно з’ясовано серед стрибунок у висоту. З традиційної армійської трійки збірної Магучіх, Геращенко і Левченко може випасти остання. Буквально на п’яти їй наступає ще одна армійка – Юлія Чумаченко, яка на останніх змаганнях у Чехії показала на 2 сантиметри вищий результат, ніж Левченко у Фінляндії. Тобто, боротьба між ними на чемпіонаті в Луцьку обіцяє бути запеклою.

‒ Кандидатками на участь в Олімпіаді є ще одна жіноча армійська «трійка» ‒ представниці напівмарафонського забігу Дарина Михайлова, Вікторія Калюжна і Євгенія Прокоф’єва.

Євгенія Прокоф`єва

‒ Вони виконали олімпійські нормативи. Торік восени Прокоф’єва на Чемпіонаті світу у Гдині показала 23-й результат, виграла національний чемпіонат і забезпечила місце в Олімпійській збірній. Долю Дарини й Вікторії вирішить тренерська рада. Але, на мою думку, всі дівчата гідні участі у стартах у Токіо.

‒ Євгене Івановичу, кого з спортсменів мине «рішення ради тренерів» і вони стовідсотково можуть збирати валізи до Японії?

Мар`ян Закальницький

Серед таких наші скороходи – старший солдат Мар’ян Закальницький, який стартуватиме на дистанції 50 кілометрів, солдат Марія Сахарук і працівник ЗСУ Іван Лосєв виступатимуть на дистанції 20 кілометрів. Мар’ян – чемпіон Європи, срібний призер командних чемпіонатів Світу і має характер справжнього бійця. У березні цього року виграв відкритий чемпіонат Туреччини й із колегою по команді Іваном Лосєвим виконав олімпійський норматив. Недавно в Сумах відбувся чемпіонат України зі спортивної ходьби на 20 кілометрів. Саме після нього мало стати зрозуміло, хто з шести українок, в яких є нормативи, поїде на Ігри. Марія Сахарук там не виступала, але суперниці показали результат нижчий, ніж в армійки. Тож Марія залишається першим номером у збірній. Ще один наш скороход Ігор Главан у ходьбі на 50 кілометрів теж має шанси потрапити в Токіо.

Ірина Климець

Забронювала місце на поїздку до Токіо й фіналістка чемпіонату світу з метання молота старший солдат Ірина Климець. Наприкінці травня відбувся ІІІ етап Кубку України з метань і однією з основних подій турніру стало її повернення до змагань після травми. У Марії великий шанс вдало виступити на Олімпіаді, якщо під час метання молота не буде… дощу. Спортсменка не дуже комфортно почувається у мокрому секторі – боїться підслизнутися.

Вікторія Ткачук

До Анни Рижикової, яка вже давно виконала олімпійський норматив у бігу на 400 метрів з бар’єрами, минулого тижня доєдналася армійка Вікторія Ткачук. Вона відкрила літній сезон змаганнями в Італії і вже на першому старті впритул наблизилася до олімпійського нормативу. А вже 7 червня у Празі на міжнародних змаганнях вона впевнено перемогла і показала час, що відповідає нормативу.

‒ Традиційно серед армійських легкоатлетів, які представляли Україну на Олімпіадах, були штовхальники ядра. Як цього разу?

Ігор Мусієнко

‒ Наприкінці травня на відкритому чемпіонаті Молдови нашому Ігорю Мусієнку вдалося вперше в кар’єрі відправити ядро за 21 метр, перемогти й виконати олімпійський норматив – 21.15 м. Ще один такий норматив і перемога на рахунку штовхальниці ядра Ольги Голодної. Її результат ‒ 18.56 метрів. Зауважу, що за 18-метрову позначку Ольга востаннє штовхала у 2017-му. Більше того, результат, показаний у Кишиневі, є другим у кар’єрі спортсменки.

‒ Який відсоток армійців буде в легкоатлетичній команді нашої Олімпійської збірної?

‒ Традиційно наші атлети переважають у легкоатлетичній команді. Не виключення і склад нинішньої. Нині 30 відсотків легкоатлетичної команди – армійці. Щодо прогнозів, давайте не загадувати. Будь-якій медалі ми радітимемо. Але нагадаю: українські легкоатлети не мають ще у скарбниці золотої олімпійської медалі.

‒ Дякую за розмову. Сподіваємося, що хтось саме з армійських легкоатлетів принесе перше «золото» Україні на Олімпіаді в Токіо.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook