ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Нині на тимчасово окупованних територіях сходу країни 256 українців вважаються зниклими безвісти – Людмила Денісова

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Червня 2021, 9:34

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залишаються ув’язненими 285 наших громадян, ще 256 – вважаються зниклими безвісти.

Про це Людмила Денісова розповіла у програмі «Донбас PRIME», коментуючи питання обміну утримуваними особами, передає Укрінформ.

«На мій погляд, Росія не хоче будь-яких визволень наших громадян, ні тих, які знаходяться у в’язницях у РФ або у тимчасово окупованому Криму, ні тих, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», – зазначила омбудсман.

Вона нагадала, що останній обмін відбувся у квітні минулого року. 

«Тут потрібна тільки політична воля однієї держави – Росії, й насамперед президента РФ Путіна. І на кожному майданчику, зустрічі, зокрема у Мінському форматі, Українська держава порушує це питання – щодо повернення наших громадян… Треба сказати, що 256 громадян у нас вважаються зниклими безвісти, і щодо них треба проводити розшук. Але це не відбувається, бо немає погодження від РФ», – розповіла Людмила Денісова.

Вона наголосила, що саме країна-агресор обирає, як діяти представникам окупаційної влади: «Росія каже їм, або буде обмін, або ні. І тому потрібно продовжити міжнародний тиск. Потрібно, щоб уся міжнародна спільнота об’єдналася. Потрібно робити все можливе, щоб РФ погодилася на те, щоб повернути українських громадян без будь-яких попередніх умов».

За словами Уповноваженого ВР, в ув’язненні на тимчасово окупованих територіях України наразі перебувають 285 осіб, які були незаконно затримані.

«За нашими даними – і даними, які підтверджені СБУ, підтверджені так званою владою тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей –  наших громадян утримується у в’язницях 285 осіб», – сказала Людмила Денісова.

Вона додала, що існує тенденція до збільшення кількості громадян в ув’язненні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Стежте за нами в Instagram