ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ЄС закликає Ізраїль та Палестину до негайного припинення вогню

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Травня 2021, 13:32

Міністри закордонних справ країн ЄС 18 травня, під час неформальної зустрічі у форматі телеконференції, погодили скоординовані позиції ЄС щодо врегулювання конфлікту між Ізраїлем і Палестиною.

Про це під час пресконференції у Брюсселі за підсумками цієї зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств країн-членів розповів Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Укрінформ.

«Це була неформальна зустріч міністрів закордонних справ, які обговорили конфлікт між Ізраїлем і Палестиною. Я вважав за доцільне скликати цю зустріч, тому що ситуація була дійсно дуже поганою. Країни-члени приймали власні позиції, тож було необхідним скоординувати відповідь Євросоюзу. Я щасливий повідомити, що 26 з 27 держав-членів підтримали цей загальний сенс дискусії», – сказав Жозеп Боррель.

Він окремо наголосив, що за підсумками зустрічі не ухвалювався жоден формальний документ. Високий представник ЄС додав, єдиною країною, яка висловила свої зауваження до позиції більшої частини країн ЄС, була Угорщина.

Жозеп Боррель виклав принципи щодо врегулювання конфлікту на Близькому Сході, з якими погодилися 26 з 27 держав ЄС.

У цьому контексті  пріоритетом, за його словами, є негайне припинення будь-якого насильства і припинення вогню, тобто, не лише погодження умов для припинення вогню, але й його практична імплементація. Головною метою таких дій має стати захист цивільного населення і забезпечення повного гуманітарного доступу до Сектора Газа.

Другий принцип, з яким погодилися більшість міністрів – це те, що велика кількість жертв внаслідок спалаху насильства протягом кількох минулих днів, зокрема велика кількість вбитих та поранених серед дітей і жінок, є неприйнятною.

«Ми засуджуємо ракетні атаки з боку ХАМАС та інших терористичних груп, спрямовані на територію Ізраїлю, і ми повністю підтримуємо право Ізраїлю на оборону. Але ми також вважаємо, і заявили про те, що це має робитися пропорційним шляхом, з повагою до міжнародного гуманітарного права. Ми також закликали, і в цьому немає нічого нового, поважити статус релігійних місць та дотримуватися права на віросповідання», – сказав Жозеп Боррель.

Він також наголосив, що під час неформальної зустрічі більшість міністрів закордонних справ країн ЄС погодилися з тим, що одним із пріоритетів у зусиллях із врегулювання має стати проведення виборів на території Палестини.

Як зауважив Високий представник ЄС, ці позиції Євросоюз буде координувати з ключовими міжнародними партнерами, зокрема з новою адміністрацією США.

Читайте нас у Facebook