ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ЄС вчиться в України, як протидіяти гібридній агресії

Прочитаєте за: 2 хв. 11 Травня 2021, 16:17

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас заявив, що ЄС вчиться в України протидії гібридній агресії, кампаніям з дезінформації та кібератакам. 

Про це, як повідомляє УНІАН, він сказав під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни».

— Начебто легко говорити про безпеку у країні, яка перебуває у війні, що точиться восьмий рік. Головна мета України — захищатися від агресії. Ми всі дуже добре знаємо, як легко провести ескалацію ситуації, тому що є ескалація російських військ на кордоні України, в окупованому Криму, на непідконтрольних територіях Донбасу, — заявив Матті Маасікас.

Посол наголосив, що міжнародна підтримка України, її суверенітету та територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів є надзвичайно сильною. «Ця підтримка — на основі спільних цінностей, європейського порядку безпеки й міжнародного права. Це всі ті цінності, на яких заснований ЄС і наша співпраця з Україною, — це не дорога в один бік. Це не те, що Євросоюз допомагає Україні й Україна тільки отримує допомогу. Україна проводить свою політику разом з Євросоюзом — це частина угоди про партнерство, Україна бере участь у місіях ЄС. Україна хоче приєднатись до оборонних структур ЄС», — сказав дипломат.

За його словами, Євросоюз вчиться в України не лише з досвіду війни проти РФ, «а вчиться тому, як протистояти гібридній агресії, кампаніям з дезінформації та кібератакам. Україна є однією із шести країн світу, з ким ЄС має дуже ретельний діалог щодо кібербезпеки, й це не збіг».

За словами Матті Маасікаса, ЄС робить все, що може, щоб підтримати та допомогти Україні. «Євросоюз повністю підтримує виконання Мінських угод та зв’язав свою політику щодо Росії з виконанням умов Мінських домовленостей Росією, включно з тими санкціями, які є й залишаться до повного виконання Мінських угод», — додав він.

Дипломат нагадав, що ЄС надав 600 млн євро для підтримки регіонів України, які напряму потерпають від конфлікту. «ЄС та інші міжнародні партнери допомагають Україні у процесі реформ і саме внутрішня стійкість допомагає Україні боротись із зовнішніми викликами, тож процес реформ на шляху євроатлантичної інтеграції є дуже важливим. Зовнішні виклики легше долати, якщо внутрішні реформи просуваються добре», — резюмував він.

Читайте нас в Telegram