ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ворог застосував біля Станиці Луганської сліпучі лазери — Україна в ОБСЄ

Прочитаєте за: 2 хв. 20 Травня 2021, 10:20

Українські військові знову стикнулися із застосуванням сліпучих лазерів з боку збройних формувань РФ біля Станиці Луганської.

Про це заявила українська місія при ОБСЄ під час засідання Форуму безпекового співробітництва 19 травня, повідомляє Укрінформ.

«10-16 травня українські військовослужбовці поблизу Станиці Луганської зіткнулися із застосуванням російськими збройними формуваннями потужного випромінювача світла. Це могли бути так звані засліплюючі лазери російського виробництва», — заявили в українській делегації.

Також було продемонстровано фотографію та карту-схему застосування таких лазерів російськими окупантами.

Українські дипломати наголосили, що застосування оптичного або оптоелектронного обладнання заборонено Протоколом IV Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію.

Стаття 1 Протоколу IV цієї Конвенції забороняє «застосовувати лазерну зброю, спеціально призначену для використання у бойових діях виключно або в тому числі для того, щоб спричинити постійну сліпоту органам зору людини, яка не використовує оптичні пристрої, тобто незахищеним органам зору або органам зору, які мають пристрої для корекції зору». Сторони-підписанти, у тому числі Росія, зобов’язалися не передавати таку зброю будь-якій державі або недержавному утворенню.

Також Україна розповіла в ОБСЄ про обстріл Катеринівки з російського вогнемета.

Нагадаємо, 16 травня у смузі відповідальності одного з піхотних підрозділів оперативно-тактичного угруповання «Північ» російські окупаційні війська вдалися до вогневих провокацій із застосуванням реактивних піхотних вогнеметів РПВ «Джміль». На наші позиції прилетіло три ракети від РПВ. Але, на щастя, обійшлося без жертв і поранених серед особового складу.

Стежте за нами в Instagram
Мітки: