ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Збройних Силах України пройшов Тиждень охорони праці

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Травня 2021, 19:31

У Збройних Силах України пройшов Тиждень охорони праці під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи — інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоровя працівників на роботі». Які його результати?

Довідково. Згідно з Указом Президента № 685/2006, наша країна разом з понад ста іншими 28 квітня відзначає Всесвітній день охорони праці, основна мета якого привернути увагу суспільства до проблеми безпеки людини на виробництві.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці була започаткована американськими та канадськими працівниками у 1989 році до Дня вшанування памяті загиблих на виробництві. У 1996 році Міжнародна організація праці приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Вперше він був відзначений у 2003 році. 

Тематичний тиждень охорони праці щороку проходить й у військових частинах Збройних Сил України. Зрозуміло, що система профілактики та запобігання травматизму серед військових і цивільних працівників працює щодня та щохвилини, але 20-30 квітня були проведені спеціальні заходи роз’яснювальної та інструкторсько-методичної робити.

Як повідомили АрміяInform в Управлінні державного технічного нагляду Збройних Сил України, відповідно до розпорядження Міністерства оборони, протягом Тижня були заплановані заходи, спрямовані на своєчасне виявлення та усунення ризиків під час виконання робіт та експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки, зниження рівня виробничого травматизму серед працівників і військовослужбовців тощо.

Окрім загальних заходів, у кожній частині, закладі проводили спеціальні заняття, що відповідають особливостям їхньої життєдіяльності. Серед основних в Управлінні державного технічного нагляду ЗСУ назвали: перевірку діяльності частин і підрозділів щодо відповідності до вимог законодавчих і нормативних документів, розгляд стану фінансування заходів з охорони праці, забезпечення спецодягом та взуттям, організації профілактичних заходів тощо, а також оновлення стендів з питань охорони праці, які доповнили матеріали теми 2021 року.

Відповідно до Плану, затвердженому державним секретарем Міністерства оборони України, у військових частинах провели важливі заняття з особовим складом, на яких слухачі дізналися про оцінювання ризиків на робочому місці та шляхи їхнього зниження, а також про порядок допуску до самостійного виконання робіт та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки тощо.

14

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram