ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Навчальному центрі ВСП завершився курс фахової підготовки сержантів базового рівня

Прочитаєте за: 2 хв. 20 Травня 2021, 19:37

Курс тривав шість тижнів. До нього залучали близько тридцяти сержантів підрозділів Військової служби правопорядку з усієї України. Навчальна програма має модулі «управління особовим складом», «підготовка особового складу», «правова основа діяльності військового поліцейського», «контроль дій патруля військової поліції», «контроль за поводженням із затриманими військовослужбовцями», «контроль діяльності із забезпечення дотримання Правил дорожнього руху».

— У нас є курс фахової підготовки рядового складу, де навчаємо слухачів основам роботи військового правоохоронця. А під час курсу для сержантів фокусуємося вже на основах управління персоналом, — розповів тимчасовий виконувач обов’язків головного старшини Навчального центру ВСП прапорщик Іван Кірвас. — Навчаємо сержантів ефективно організовувати роботу невеликого колективу в різних умовах, зокрема, екстремальних. Формуємо лідерські якості в молодших командирів, вивчаємо військову етику. Отже, це курс для тих, хто в майбутньому керуватиме підлеглими та організовуватиме їх всебічну підготовку. Ми охопили найбільш серйозні і складні питання, з якими можуть стикнутися наші випускники після повернення в підрозділи Військової служби правопорядку.

На завершальному етапі навчання курсанти склали іспити вихідного контролю. Інструктори центру оцінили їхні навички з усіх напрямків підготовки. Іспити відбувались як у класах, так і в ситуаційному центрі. Зокрема, на одному з навчальних місць курсанти демонстрували навички організації роботи чергової зміни блокпоста.

— На цьому навчальному місці перевіряємо дії командира підрозділу за різними сценаріями, які моделюють реальні ситуації на блокпостах у районі ведення бойових дій, — розповідає сержант-інструктор циклової комісії з військово-спеціальних дисциплін прапорщик Максим Савін. — Переважно це огляд автотранспорту. Звичайним громадянам, які перетинають такі блокпости, здається, що це нескладна робота. Але це зовсім не так. Військові правоохоронці мають суворо дотримуватися визначених алгоритмів дій, аби ретельно все перевірити, виявити заборонені предмети, гарантувати безпеку — свою і людей, що поруч. Також важливо залишатися ввічливим, ставитися з повагою до людей і водночас зберігати контроль над ситуацією. Під час заліку я роблю позначки у спеціальному листі оцінювання. Оцінюю дії сержанта: подані команди, вибір позицій для підлеглих тощо.

За підсумками фінальних іспитів курсанти отримали відповідні сертифікати.

Це вже четвертий курс фахової підготовки сержантів базового рівня, який провели в Навчальному центрі ВСП. Більше ніж сотня сержантів Військової служби правопорядку ЗС України пройшли вишкіл за його програмою.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook