ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Система зміни військової кар’єри на цивільну має бути людиноцентричною та зосереджуватися на реальних потребах ветеранів

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Травня 2021, 15:45

Про це заступник Міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний зазначив під час міжнародної конференції, присвяченій вирішенню проблеми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні, яка сьогодні відбувається у Києві, повідомляє пресслужба Мінветеранів.

За його словами, розробка системи переходу від військового до цивільного життя є одним із головних пріоритетів міністерства.

− Система включатиме співпрацю різних відомств та об’єднуватиме в собі різні напрямки діяльності та науково обґрунтовані підходи. Ця система забезпечуватиме вирішення проблем військовослужбовців, ветеранів та їхніх сімей, − зазначив Ігор Безкаравайний. 

За його словами, цикл військової кар’єри становить два великі статуси − діючий військовослужбовець та ветеран. І найбільш вразливим періодом є момент переходу від військової служби до цивільного життя.

− Коли закінчується військова служба, є ризики повторної травматизації, тобто на травми, отримані під час служби та виконання бойових завдань, накладається соціальна несправедливість та недосконалість роботи системи реадаптації. Задля уникнення цього, за рік до закінчення служби при переході до цивільного життя, потрібно супроводження ветерана/військовослужбовця, виявляти його пріоритети розвитку, навчання та майбутньої роботи та протягом року після демобілізації надати йому всі необхідні можливості, − підкреслив заступник міністра.

Ігор Безкаравайний розповів, що система переходу з військової кар’єри на цивільну включатиме в себе 4 основні блоки, а саме: медичний, психологічний та кар’єрний супровід і блок соціальних гарантій.

− Вони не можуть бути окремо один від одного, це буде мультидисциплінарний підхід із поєднанням різних потреб. Медичний супровід включатиме розуміння станів здоров’я майбутнього ветерана, визначення та задоволення його потреб та синхронізацію цього з цивільною системою охорони здоров’я. Зі свого боку психологічний супровід складатиметься також з розуміння станів, психологічної просвіти та блок постійного моніторингу, − сказав заступник.

Він також додав, що психологічна допомога має бути ефективною та вимірюваною. А для цього має запрацювати для ветеранів ринок психологічних послуг.

Крім того, за словами заступника міністра, обов’язковою умовою успішної адаптації ветеранів є кар’єрний супровід.

− Цей супровід потрібен для зміни професії, а саме: здобуття базової та додаткової освіти, застосування та адаптації до цивільного життя здобутих під час служби навичок та синхронізацію їх з системою професійної освіти, − розповів Ігор Безкаравайний.

Заступник міністра підкреслив, що під час перехідного періоду Мінветеранів планує інформувати майбутніх ветеранів про існуючі державні гарантії та займатися просвітою щодо їх використання.

1
1
Читайте нас в Telegram
Мітки: