ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Проєкту «Ветеранський простір Хмельниччини» дали зелене світло

Прочитаєте за: 3 хв. 28 Травня 2021, 11:56

Повернувшись з війни, військові здебільшого зіштовхуються з численними проблемами. Питання правового характеру, оформлення земельних ділянок, лікування, реабілітація та протезування. Це далеко неповний перелік запитань, відповіді на які захисники України самотужки не завжди можуть знайти.

Учорашні воїни часто є беззахисними через байдужість і черствість чиновників. Саме це і надихає їх об’єднуватись в громадські об’єднання та спілки, щоб разом розв’язувати нагальні питання й допомагати побратимам здолати певні труднощі.

Варто зауважити, що у Хмельницькому налагоджена тісна співпраця між міською владою та ветеранами російсько-української війни. Успішно втілюється в життя Програма підтримки учасників АТО/ООС, надають житло та грошові сертифікати на придбання житла, кошти на лікування, навчання і реабілітацію. Але, попри це, в місті, яке має тисячі захисників, не було такого приміщення чи центру, де б ветерани могли зібратись, провести заходи, відпочити чи отримати консультативні послуги. Центр сприяння учасникам АТО/ООС при ОДА розміщується у невеличкій кімнаті на 30 метрів квадратних, яку щодня відвідують десятки людей. Вона є і волонтерським пунктом збору. І вмістити всіх охочих там немає можливості.

Тому саме ветерани певний час обговорюють питання створення «Ветеранського простору Хмельниччини». Їхня ініціатива знайшла підтримку у міського голови Олександра Симчишина. На зустрічі з ініціативною групою він пообіцяв надати приміщення під проєкт. І вже за кілька місяців ветеранам запропонували приміщення будинку культури «Проскурів». Уже триває процедура оформлення відповідних документів задля передачі його у користування створеної Спілки.

Володимир Шрубковський

– Ми не очікували, що саме таке велике приміщення – площею 1500 квадратних метрів – нам виділять. Це дасть змогу втілити багато проєктів, – інформує один із координаторів Володимир Шрубковський.

У планах ініціативної групи втілити давню мрію і поєднати під одним дахом багато напрямків. Тут буде центр надання адмінпослуг, психологічної підтримки, кінозал, хостел для тих, хто прибув у місто на лікування чи оздоровлення з інших населених пунктів. У планах організаторів створити Музей російсько-української війни і центр патріотичного виховання.

– Для занять спортом плануємо обладнати потужну спортивно-тренувальну базу з необхідними тренажерами, враховуючи, що там займатимуться й ті, хто зазнав важких поранень, – долучається до розмови Олександр Маковей, призер і переможець кількох змагань ветеранів, кавалер ордена «За мужність» III ступеня.

Команда Хмельниччини досить успішно виступає на багатьох змаганнях ветеранів, а Олександр Маковей – її лідер. На жаль, нині спортсмени вимушені мігрувати від спортзалу до спортзалу, щоб підтримувати форму до чергових змагань.

– Плануємо обладнати все так, щоб на нашій базі можна було проводити всеукраїнські змагання для ветеранів та інвалідів. Для цього вже є певні напрацювання та проєкти, – каже Олександр.

Єгор Денісов

– Сподіваємось, віримо, йдемо до того, що наш «Ветеранський простір» стане першим в Україні, де під одним дахом об’єднаємо кілька проєктів. Тим паче, що є підтримка влади. Напрямки майбутньої діяльності очолять ветерани російсько-української війни, які мають досвід громадської роботи. Ніхто краще не зрозуміє учасника бойових дій, ніж людина, яка пройшла жахіття війни. Втілення проєкту дає можливість самореалізуватись ветеранам, – каже один з ініціаторів ідеї, член Громадської ради при Міністерстві ветеранів Єгор Денісов.

Втілення в життя «Ветеранського простору Хмельниччини» стане потужним кроком вперед у питаннях соціалізації ветеранів, адаптації їх до мирного життя та використання унікального досвіду захисників України.

І проєкт буде втілений однозначно, адже за його реалізацію взялись вмотивовані, сильні духом і вірою патріоти.

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook