ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Житомирщині перепоховали 100 загиблих під час Другої світової війни воїнів

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Травня 2021, 10:01

За участю військовослужбовців Збройних Сил України на Житомирщині в селі Соколів Пулинського району відбулась церемонія перепоховання 100 воїнів, які загинули під час Другої світової війни,  здебільшого влітку 1941 року під час оборони цього краю. Рештки загиблих солдатів і командирів знайшли члени ІПО «Пошук» протягом 2019–2021 років на околицях місцевих сіл.

— Імена 9 воїнів вдалося встановити, — розповідає представник ГО ІПО «Пошук» Вадим Барановський. — Імена ж 91 захисника назавжди залишаться невідомими, вони відомі тільки Богу…

Провести в останню путь своїх батьків приїхали з Одеси та Києва син політрука Афанасія Васильовича Денисова та донька молодшого сержанта Тимофія Платоновича Пасіки. Довгих 80 років рідним нічого не було відомо про долю їхніх батьків, і лише у 2020 році до них прилетіла звістка про те, що вони знайдені.

Після траурної церемонії пошуковці разом із рідними відвідали місце, де були знайдені загиблі герої.

— Ми щиро вдячні рідним солдатів за те, що вони знайшли змогу приїхати, — продовжує розповідь активіст «Пошуку». — Велика вдячність старості села Соколів Аллі Андріївні Халімовській за організацію поховання та теплий і дружній прийом. Спасибі всім, хто допомагав організовувати даний захід. Вічна пам’ять загиблим воїнам! А ми зовсім незабаром вирушимо в поля та ліса і продовжимо працювати.

Воїни-десантники із Житомира вшанували пам’ять загиблих салютом та опустили до братської могили труни із рештками полеглих героїв.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook