ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Львівщині завершився чемпіонат ЗСУ серед військових вишів зі спортивного орієнтування

Прочитаєте за: 2 хв. 28 Травня 2021, 17:32

Він тривав упродовж трьох днів на базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Міжнародного центру миротворчості та безпеки і Брюховицького лісового масиву, що межує з обласним центром.

Як розповів начальник кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту Національної академії полковник Сергій Романчук, ці змагання відбуваються в межах річної спартакіади і є одним з етапів підготовки спортсменів до міжнародних змагань зі спортивного орієнтування в рамках Міжнародної ради військового спорту.

— У перший змагальний день у Брюховичах учасники стартів бігли дистанцію на понад 6 кілометрів. Учора в містечку «Гвардійському», що на МЦМБ, змагалися на середній дистанції — це 4200 метрів. Сьогодні мірялися силами у командній естафеті, — розповів полковник Сергій Романчук.

Загалом участь у змаганнях взяли команди з шести вищих військових навчальних закладів і дружина із США з тренувальної місії JMTG-U. Загалом близько ста спортсменів.

За результатами змагань перше командне місце здобули спортсмени Національної академії сухопутних військ, друге — представники Харківського університету Повітряних Сил, третє — команда Житомирського військового інституту.

— Спортивне орієнтування — це один із тих видів спорту, який у багатьох державах внесений у програму фізичної підготовки чи в окрему дисципліну. У Збройних Силах України ще такого немає, але ми починаємо впроваджувати цей досвід. На початках робимо це в секціях збірних команд вишів. Надалі спортивне орієнтування планують ввести в один із розділів у настанови з фізпідготовки. До речі, вже цього року в державних іспитах для артрозвідників ми спланували замість бігу на 3 кілометри виконання вправ зі спортивного орієнтування, — зазначив полковник Сергій Романчук.

Щодо міжнародних змагань, де візьмуть участь найкращі спортсмені від ЗС України зі спортивного орієнтування, то перші такі старти заплановані на липень у Польщі. А восени, приблизно в жовтні, у Швейцарії має відбутися чемпіонат світу серед військовослужбовців зі спортивного орієнтування. Тож, у військових спортсменів є хороший стимул!

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook