ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

7 років тому терористи збили два українські гелікоптери МІ-24 над Слов’янськом

2 Травня 2021, 13:13

2 травня 2014 року гелікоптери МІ-24П (бортовий номер «40 жовтий» та «09 жовтий») зі складу 16-ї окремої бригади армійської авіації ЗСУ під командуванням майора Плоходько та майора Руденко виконували бойове завдання із забезпечення повітряного патрулювання у районі міста Слов’янськ.

Близько 3-ї години ранку ракетами, випущеними терористами з переносного зенітно-ракетного комплексу, було збито гелікоптер «09 жовтий». Командир екіпажу Сергій Руденко дав можливість одному із членів екіпажу покинути гелікоптер і намагався врятувати ще одного. Гвинтокрил впав, і в ньому почали вибухати боєприпаси. Майор Сергій Руденко і старший лейтенант Ігор Гришин загинули, поранений капітан Євген Краснокутський був захоплений підрозділом російсько-терористичних військ (5 травня того ж року його було звільнено).

Гелікоптер «40 жовтий» під командуванням Руслана Плоходька полетів на допомогу. Близько 04:40 він теж був збитий російськими найманцями з ПЗРК. Разом з командиром загинули члени екіпажу МІ-24П («40 жовтий») майор Олександр Сабада і капітан Микола Топчій.

За особисту мужність і героїзм, виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цільності України, указом Президента України від 20 червня 2014 року № 543/2014 орденом Богдана Хмельницького III ступеня посмертно нагороджено:

капітана Грішина Ігоря Івановича;

підполковника Сабаду Олександра Борисовича;

майора Топчія Миколу Миколайовича.

Указом Президента України від 02 серпня 2014 року № 631/2014 орденом Богдана Хмельницького І ступеня нагороджено:

майора Краснокутського Євгена Олексійовича;

підполковника Руденка Сергія Сергійовича (посмертно);

підполковника Плоходька Руслана Володимировича (посмертно).

Згадаймо в цей день українських пілотів.

Вічна слава захисникам!

Читайте нас в Telegram