ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Загострення в районі ООС: українська сторона СЦКК повідомляє про збільшення вогневих провокацій з боку збройних формувань РФ

7 Квітня 2021, 19:34

Українська сторона СЦКК повідомляє про збільшення вогневих провокацій з боку збройних формувань Російської Федерації вздовж усієї лінії розмежування, а також продовжено тиражування неправдивої інформації з метою дискредитації ЗС України напередодні ініційованого українською стороною, позачергового засідання Тристоронньої контактної групи. Повідомляє пресслужба ООС.

Зокрема, 6 квітня, найманці Російської Федерації розповсюджували фейки щодо обстрілу водонасосної станції поблизу населеного пункту Василівка на тимчасово непідконтрольній Уряду України території Донецької області. збройні формування Російської Федерації, обстрілюючи позиції Збройних Сил України, що розташовані в районі населеного пункту Новоселівка, в той же час навмисно обстріляли насосну станцію першого підйому, незначно пошкодивши лінію електропередач, котра забезпечує її роботу.

Унаслідок пошкоджень лінії електропередач, припинено подачу електроенергії на водонасосну станцію, як наслідок, припинено подачу води. Без води на тимчасово окупованих територіях залишилися населені пункти Оленівка та Докучаївськ, а зі сторони підконтрольної Урядові України було припинено централізоване водопостачання в місті Волноваха та 12 населених пунктів Волноваського району (всього близько 60 000 осіб), вода до яких подається з Великоанадольської фільтрувальної станції, а також у місті Покровськ та 23 населених пунктів Покровського району (всього близько 191 000 осіб), водопостачання яких здійснюється від Карлівської фільтрувальної станції.

Одразу після обстрілу в інформаційному просторі ОРДО окупанти почали тиражувати звинувачування у бік ЗС України.

Кількість деструктивної пропаганди та фейкової інформації, що розповсюджується самопроголошеними адміністраціями ОРДЛО останнім часом значно зросла, особливо на фоні збільшення випадків перешкоджання роботі патрулів ОБСЄ саме у районах провокацій, що вкотре підтверджує цілеспрямовану підготовку замовних інформаційних вкидів.

За наявною в Української сторони СЦКК інформацією, у безпосередній близькості до насосної станції окупантами облаштовано взводний опорний пункт, з якого найманці систематично здійснюють обстріли позицій ЗС України.

Незважаючи на те, що розташування озброєння та військової техніки поблизу важливих об’єктів інфраструктури категорично заборонено нормами міжнародного гуманітарного права – окупанти найманці збройних формувань Російської Федерації нарощують військову присутність у населених пунктах та безпосередньо на об’єктах критичної інфраструктури.

Важливим фактом абсурдності звинувачень в обстрілі водонасосної станції з боку Збройних Сил України є те, що внаслідок обстрілу, в основному, без водопостачання залишилися населені пункти на території підконтрольній Урядові України.

Варто зауважити, що за повідомленням директора Покровського РПУ КП Компанія «Вода Донбасу» Ігоря Юдіна, ще до обіду, 7 квітня, насосна станція першого підйому Південнодонбаського водогону відновила свою роботу у повному обсязі.

Наголошуємо, Збройні Сили України неухильно дотримуються досягнутих домовленостей щодо припинення вогню та є послідовними у виконанні взятих на себе зобов’язань.

Українська сторона СЦКК інформує, що такого роду провокації мають системний характер і використовуються представниками збройних формувань Російської Федерації для приховування власних злочинів, нарощування соціальної напруги в регіоні та дискредитації Збройних Сил України.

Читайте нас в Telegram