ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як викривати інформаційні маніпуляції: фахівці НАТО дають поради

7 Квітня 2021, 14:53

Директорка Центру інформації та документації НАТО Вінета Кляйне виголосила вступне слово на поглибленому онлайн-тренінгу «Антибот: як викривати інформаційні маніпуляції?».

Про це повідомляє пресслужба Генерального штабу Збройних Сил України.

Мета тренінгу — поширення сучасних практичних знань і навичок для боротьби з дезінформацією та маніпуляціями в інформаційному просторі.

НАТО має передовий досвід з виявлення, аналізу та протидії дезінформації. І ось на які застережні чинники Альянс рекомендує звертати увагу:

— Джерело потребує детальної перевірки. Знайдіть відповіді на запитання: хто автор новини та хто саме її розповсюдив. Сайт, на якому чітко не вказана відповідальність редакції, не заслуговує на довіру.

— Новина викликає емоції? Страх, гнів? Якщо так — ви потрапили на фейк. Адже саме негативні емоції сприяють розповсюдженню маніпуляцій.

— Реальні історії висвітлює не лише одне джерело ЗМІ. Тому необхідно робити якісну перевірку.

— Зображення теж можуть бути фейковими! Про це не треба забувати, краще перевірити їх на правдивість. У пригоді стануть такі платформи, як Google, TinEye та Bing.

— Авторам рекомендують обміркувати доцільність своїх рішень. Перед тим, як поширювати пост, подумайте, з яким наміром він написаний? Розрізняйте, коли подають правдиву інформацію, а коли ту, яка збігається з чиїмись уявленнями та переконаннями.

Окрім того, читайте лише правдиві новини з перевірених джерел і не забувайте про факт-чекінг.

Читайте нас у Facebook